Japonijos inspektoriai vertins lietuvišką jautieną

Data

2015 02 05

Įvertinimas
0

Lietuva ruošiasi eksportuoti jautieną į Japoniją, o, kol atliekamos būtinos procedūros, mūsų šalies įmonės ketina dalyvauti tarptautinėje maisto produktų, gėrimų parodoje „Foodex Japan 2015“ Tokijuje. Būtent lietuviškų produktų pristatymas Japonijos rinkai tapo pagrindine žemės ūkio viceministro Viliaus Martusevičiaus pokalbio tema su Japonijos ambasadore J. E. Kazuko Shiraishi.

Planuojama, kad šiemet, gegužės mėnesį, Lietuvoje apsilankys Japonijos inspektoriai, kurie vertins lietuviškos jautienos kokybę. Jeigu mūsų gaminių rodikliai bus geri, tai bus paskutinis etapas, po kurio išduodami leidimai eksportuoti produkciją. „Esame suinteresuoti bendradarbiavimu su Japonija, džiaugiamės augančiu eksportu ir tikimės, kad jau greitai galėsime į tekančios saulės šalį vežti ir jautieną. Japonija – tai viena iš patikimiausių rinkų“, – sakė žemės ūkio viceministras.  Lietuva yra pasirengusi su Japonija plėtoti aktyvius dvišalio bendradarbiavimo santykius žemės ūkio srityje, įtraukiant ir bendradarbiavimą informacinių technologijų žemės ūkyje srityje, taip pat skatinti investicijas į abiejų šalių žemės ūkį, plėtoti ekspertų, mokslininkų mainus, keistis gerąja patirtimi, organizuoti verslo misijas ir dalyvavimą tarptautinėse žemės ūkio parodose. Lietuvos maisto pramonės įmonės dalyvaus kasmetinėje tarptautinėje maisto produktų, gėrimų parodoje „Foodex Japan 2015“ Tokijuje, kur pristatys vietinės gamybos produktus.  Kasmet vykstanti tarptautinė maisto produktų, gėrimų paroda ,,Foodex Japan 2015“ jau 40–ąjį kartą vyks kovo 3–6 dienomis Tokijuje. Šioje parodoje planuojama sulaukti maždaug 2900 parodos dalyvių iš daugiau nei 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų.

Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie Rusijos paskelbtą draudimą įvežti  žemės ūkio produkciją ir apie pasistūmėjusias derybas dėl laisvosios prekybos sutarties tarp ES ir Japonijos. Japonija šiuo metu derasi su Europos Sąjunga dėl laisvosios prekybos sutarties ir prašo Lietuvos paramos.

2013 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 11 mln. eurų ir Japonija buvo 31 vietoje iš 134 šalių. Per 2014 m. 10 mėnesių maisto produktų eksportas padidėjo 33 proc., palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu net 3,7 karto padidėjo nugriebto pieno miltų eksportas ir 57 proc. sraigių eksportas. Japonija pagal maisto importą yra ketvirtoji pasaulyje.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija