Japonija pripažino aukštą Lietuvos institucijų kvalifikaciją

Data

2014 03 28

Įvertinimas
0

Japonijos Sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministerija pranešė, kad Lietuvos nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas nuo 2014 m. balandžio 1 d. įtrauktas į užsienio analitinių institucijų sąrašą, kurių tyrimų rezultatai priimami Japonijos karantino įstaigose.

,,Tai labai reikšmingas mūsų sektoriaus institucijos pripažinimas, turėsiantis didelės įtakos abiejų šalių bendradarbiavimui, siekiant užtikrinti vartotojų interesus, maisto saugą, gyvūnų sveikatą ir gerovę“, – akcentuoja žemės ūkio ministras prof. V. Jukna.

Ministras V. Jukna pažymi, kad paskutiniu metu jaučiamas dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio srityje suaktyvėjimas. ,,Japoniją domina Lietuvos mėsos produkcija, jų rinkai

galime pasiūlyti aukščiausios kokybės žemės ūkio ir maisto produktų“, – teigia ministras.

Lietuva yra pasirengusi plėtoti aktyvius dvišalio bendradarbiavimo santykius su Japonija žemės ūkio srityje, įtraukiant į jį bendradarbiavimą informacinių technologijų žemės ūkyje srityje, taip pat skatinti investicijas į abiejų šalių žemės ūkį, plėtoti ekspertų, mokslininkų mainus, keistis gerąja patirtimi, organizuoti verslo misijas ir dalyvavimą tarptautinėse žemės ūkio parodose – „AgroBalt“ ir „Foodex“.

Lietuvoje yra daug aukščiausio lygio ekspertų, kurie su Japonija galėtų pasidalyti gerąja patirtimi gyvulininkystės, augalininkystės, veterinarijos, fitosanitarijos, žemėvaldos bei kitose žemės ūkio srityse.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija