Japonija pageidauja lietuviškos jautienos

Data

2014 03 10

Įvertinimas
0
            
   

 

 Žemės     ūkio ministerija didžiausioje Azijos regione vykstančioje Tarptautinėje     maisto ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2014“  pirmą kartą pristatė Lietuvos stendą.    

Parodoje Azijos, Europos ir kitų     regionų valstybių verslo atstovams pristatytos Lietuvos maisto pramonės     galimybės, užmegzti naudingi verslo ir valstybės institucijų kontaktai.
    Lietuvos delegacija susitiko su Japonijos žemės ūkio, žuvininkystės ir     miškų ministerijos Tarptautinių santykių departamento generaliniu     direktoriumi Hiromichi Matsushima, Tarptautinio Gyvūnų sveikatos skyriaus     direktoriumi Norio Kumagai, Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės     ministerijos viceministre Shinako Tsuchiya ir šios ministerijos     Importuojamo maisto saugos skyriaus direktoriumi Akira Miki, taip pat     Japonijos gyvūnų karantino tarnybos atstovais. Šiuose susitikimuose     aptartos Lietuvos galimybės eksportuoti maisto produktus į Japoniją.     Japonijos kompetentingų institucijų atstovai pažymėjo, kad Lietuvos prašymas     suteikti leidimus kiaulienos importui į Japoniją kol kas toliau nebus     nagrinėjamas dėl Afrikinio kiaulių maro, Lietuvoje nustatyto keliems     laukiniams šernams. Lietuva paprašyta laikinai pakeisti norimo eksportuoti     maisto prioritetus. Susitikimų metu sutarta, kad bus tęsiamos procedūros     dėl lietuviškos jautienos importo į Japoniją leidimų procedūra.
    Lietuvos atstovai pateikė detalią informaciją apie vykdomas prevencijos ir     kontrolės priemones dėl nustatytų Afrikinio kiaulių maro. Japonijos     atstovai pažymėjo, kad labai svarbu nuolat keistis informacija dėl šios     ligos situacijos Lietuvoje, kas leistų Japonijos kompetentingų institucijų     atstovams įsitikinti, kad galima tęsti ir kiaulienos importo prašymo     nagrinėjimą.
    Lietuvos delegacija taip pat lankėsi Tokijo žemės ūkio ir technologijos     universitete, kuriame aptartos galimybės bendradarbiauti su A. Stulginskio     universitetu ir Lietuvos sveikatos mokslų Veterinarijos fakultetu. Tokijo     universiteto atstovai teigiamai įvertino Lietuvos universitetų pasiūlytas     bendradarbiavimo galimybes ir pažymėjo, kad abiejų šalių mokslininkai turėtų     numatyti bendrų mokslinių tyrimų ar projektų temas, bei studentų mainų programas.
    Lietuvos ambasadoje Japonijoje organizuotas susitikimas su Japonijos     prekybos, viešojo maitinimo, maisto importo ir kt. verslo atstovais,     kuriame pristatytas Lietuvos žemės ūkio sektorius, Lietuvos įmonių siūlomas     mėsos, pieno produktų asortimentas.

   

 

 Nuotraukų galerija

 

Žemės ūkio ministerijos informacija