Izraelyje vyksta pirmasis dvišalių santykių istorijoje Lietuvos žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujamos delegacijos vizitas

Data

2012 05 17

Įvertinimas
0

Gegužės 16 d. ministras K. Starkevičius susitiko su Izraelio žemės ūkio ir kaimo vietovių vystymo ministre Orit Noked. Šilto pokalbio metu aptartos konkrečios bendradarbiavimo galimybės – kviesti Izraelio studentus į veterinarijos studijas Lietuvoje, kartu su Izraelio specialistais plėtoti galvijų veislininkystę Lietuvoje, didinti lietuviškų maisto produktų eksportą į Izraelį. Taip pat buvo aptartos aukštųjų technologijų įdiegimo Lietuvos žemės ūkio bendrovėse galimybės. Ministras K. Starkevičius perdavė Izraelio žemės ūkio ir kaimo vietovių vystymo ministrei dvišalio bendradarbiavimo susitarimo projektą bei pakvietė kolegę apsilankyti Lietuvoje.

Viešnagės Izraelyje metu K. Starkevičius dalyvavo tarptautinės žemės ūkio parodos „Agritech2012“ atidaryme, susipažino su Izraelio pasiekimais plėtojant inovacijas bei aukštąsias technologijas žemės ūkyje, aplankė žemės ūkio įmones bei specializuotą žemės ūkio mokslinių tyrimų institutą.


K. Starkevičius susitiko su Izraelio pramonės ir prekybos ministru, taip pat lankėsi Jad Vašemo memoriale ir oficialioje ceremonijoje pagerbė holokausto aukų atminimą. Ministrą vizito metu lydi Lietuvos žemės ūkio verslo atstovai.