Izraelis domisi lietuviška mėsa

Data

2015 02 17

Įvertinimas
0

Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas yra svarbus abiem šalims. Prekyba su Izraeliu užima svarbią Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien susitiko su Lietuvoje darbą pradėjusiu  Izraelio ambasadoriumi Amiru Maimonu (Amir Maimon) aptarti tolimesnio bendradarbiavimo galimybių.

Ministrė V. Baltraitienė pabrėžė, jog Lietuvos žemės ūkis yra šalies ekonomikos ramstis. „Šiuo metu gyvename įtemptu laikotarpiu, nes Europos Komisija patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą. Tai mums labai svarbus istorinis momentas, nes pagal šį finansinį instrumentą gyvensime septynerius metus, tad mūsų laukia intensyvus darbas su socialiniais partneriais, kurie siekia dalyvauti šioje programoje“, – teigė ministrė.

Izraelio ambasadorius A. Maimonas papasakojo apie Izraelio žemės ūkį, kaip labai išvystytų technologijų sritį. Žemės ūkis sudaro vos 2 proc. šalies ekonomikos, tačiau beveik visiškai tenkina šalies maisto poreikius. Žemės ūkio ministrė labiausiai domėjosi Izraelio pieno ūkiu, kuris yra subsidijuojamas, o kainos už tam tikrus pieno ir duonos produktus parduotuvėse yra fiksuotos,  ir jie kainuoja visur vienodai.

Ambasadorius pažymėjo, jog maisto produktų importui šalis kelia didelius reikalavimus, nes Izraelyje vartojami tik košeriniai maisto produktai. Jis sakė girdėjęs apie tai, jog Lietuvoje įteisinus ritualinį skerdimą yra sudarytas teisinis pagrindas gyvulius skersti ir mėsą paruošti pagal košerinio maisto reikalavimus. Ambasadorius patikino, jog Izraelį domintų lietuviška mėsa.

Izrealio ambasadorius pakvietė žemės ūkio ministrę dalyvauti tarptautinėje Izraelio  žemės ūkio technologijų parodoje Agritech Israel 2015, kuri vyks balandžio 28–30 dienomis Tel Avive. „Tai bus gera galimybė artimiau susipažinti su Izraelio žemės ūkiu, susitikti abiejų šalių ministrams ir žemės ūkio specialistams aptarti konkrečių abipusio bendradarbiavimo galimybių, – pažymėjo ambasadorius. – Mums svarbus dialogas su Lietuva“.

Žemės ūkio ministrė padėkojo už kvietimą ir savo ruožtu pakvietė J. E. Izraelio ambasadorių ir žemės ūkio ministrą dalyvauti  Pasauliniame pienininkystės kongrese, kuris vyks 2015 m. rugsėjo 17–24 d. Lietuvoje. „Tai svarbiausias pasaulio pieno sektoriaus renginys, kurio metu vyks 10 konferencijų pieno sektoriui aktualiomis temomis, verslo susitikimai, aukščiausio lygio pienininkystės vadovų, žemės ūkio politikų ir sprendimų priėmėjų susitikimas“, – akcentavo ministrė. V. Baltraitienė taip pat  pakvietė apsilankyti ir 2016 m. pavasarį vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės produktų parodoje AgroBalt 2016  ir jos metu rengiamame aukšto lygio politiniame forume tolimesniems bendriems darbams žemės ūkio srityje aptarti.

2014 01-11 duomenimis, lietuviškos kilmės produktai sudarė 99 proc. žemės ūkio ir maisto produktų eksporto į Izraelį. Daugiausia iš lietuviškos kilmės produktų eksportuota sūrių, gyvų galvijų (jų sumažėjo nuo 12,2 tūkst. vnt. iki 4,9 tūkst. vnt.), šokolado ir produktų, turinčių kakavos, valgomųjų ledų. Šie produktai sudarė 76 proc. eksportuotų lietuviškos kilmės produktų. Eksportas viršijo importą 5,6 karto.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija