Italai ieško verslo kontaktų

Data

2013 11 07

Įvertinimas
0

Lapkričio 7 d. žemės ūkio viceministrai Rytis Šatkauskas ir Živilė Pinskuvienė, Žemės ūkio ministerijos specialistai susitiko su Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų generaliniu sekretoriumi Ugo Meucci ir Italijos verslininkų delegacija.

Ministerija palaiko iniciatyvą bendradarbiauti

Italijos – Lietuvos prekybos rūmai yra dvišalė organizacija, skatinanti ir stiprinanti ekonominius ryšius ir bendradarbiavimą tarp abiejų šalių. Rūmams suteiktas oficialus Italijos Respublikos leidimas atstovauti dvišaliams Italijos ir Lietuvos verslo interesams. „Mes remiame kompanijas, kurios nori bendradarbiauti, ir norime Italijoje pristatyti Lietuvos įmones“, - sakė rūmų generalinis sekretorius Ugo Meucci, savo kalboje ypač akcentuodamas eksporto svarbą šalių ekonomikai.

Delegacijos narys, logistikos, statybų įmonės bendrasavininkis, investicinio fondo partneris Milane Ron Amir, prieš penkis metus pradėjęs veiklą ir maisto pramonės bei transporto srityse, pabrėžė tikintis Lietuvos galimybėmis, nes mato augančią jos ekonomiką. „Mes domimės ir kitomis šalimis, bet prioritetą atiduodame Lietuvai, tikime jos ateitimi ir norime bendradarbiauti su vietos kompanijomis. Ypač vertiname lietuviško verslo etiką ir Jūsų šalies kultūrą“, – kalbėjo verslininkas.

Pažintį su aludariais, pieno produktų gamintojais jau pradėjo ir Gianantonio Tramite, Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų narys, atstovaujantis stambias Italijos didmenines įmones ir ieškantis partnerių pieno, alaus, medienos pramonės srityse.

Italų verslininkai atskleidė turintys daug verslo idėjų Lietuvoje – nuo grybų ir uogų auginimo iki parketo gamybos fabriko statymo. Pasak italų, jie rado nemažai produktų, kurie tikrai galėtų turėti nemažą pasisekimą kitose rinkose, pavyzdžiui, glaistyti varškės sūreliai. Verslininkai buvo maloniai nustebinti ir pamatę didelį Lietuvos jaunimo potencialą.

Padėkojęs verslininkams už iniciatyvą susitikti, žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas pasidžiaugė, kad Lietuva įdomi italams ir, pabrėžęs investicinės aplinkos privalumus – palankią žemės ūkio politiką, logistiką, geografinę padėtį, puikią produktų kokybę, kvalifikuotą darbo jėgą, akcentavo, kad mūsų šalis laukia investuotojų ir labai palankiai vertina bendradarbiavimo galimybes.

U. Meucci informavo, kad Lietuva ypač domisi Italijos Veneto regionas –  norėtų atvykti oficiali delegacija. „Parodos yra puiki vieta susitikimams – kviečiame Jus į Žemės ūkio ministerijos organizuojamą didžiausią Baltijos valstybėse tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt‘2014“, kuri įvyks kitais metais, balandžio 3-5 dienomis Kaune,“ –  pakvietė viceministras R.Šatkauskas, pabrėžęs, kad Žemės ūkio ministerija palaiko bet kokią iniciatyvą ir yra pasirengusi bendradarbiauti, padedant užmegzti verslo ryšius.

Pieno produktai – populiariausia eksporto prekė

Prekyba su Italija užima svarbią vietą Lietuvos užsienio prekyboje žemės ūkio ir maisto produktais. 2012 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Italiją sudarė 130,6 mln. eurų (3,1 proc. viso atitinkamų produktų eksporto) - eksporto struktūroje pagal šalis Italija buvo 9 vietoje iš 131 šalies. Importas iš Italijos siekė 142,1 mln. eurų (4,4 proc.) - importo struktūroje pagal šalis Italija buvo 5 vietoje iš 103 šalių. Lietuviškos kilmės produktai sudarė net 95 proc. viso eksporto.

2013 m., palyginti su 2012 m., eksportas į Italiją padidėjo 11 proc. Daugiausia eksportuota pieno produktų (sūrių). Eksportuota ir žuvies bei žuvies gaminių, šunų ir kačių ėdalo, galvijienos. Pagrindiniai importuoti produktai – vynai, įvairūs vaisiai, kava, aliejus.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 016