Iš JAV ambasadorės lūpų – pagyros Lietuvos žemės ūkio produktams

Data

2014 08 18

Įvertinimas
0

Pastaruoju metu Lietuvos ir JAV santykiai aktyviai plėtojami. JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy susitikime su Lietuvos žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene patikino, jog lietuviški maisto produktai yra puikiai vertinami, todėl abi šalys yra suinteresuotos kartu dirbti, kad Lietuvai atsivertų JAV rinkos.

Ambasadorė patvirtino, jog inspektoriai iš JAV lankėsi Lietuvoje ir parengė oficialią ataskaitą apie Lietuvos įmonių atitikimą JAV reikalavimams. Lietuvos įmonės buvo įvertintos palankiai, todėl dabar belieka sutvarkyti formalumus. „Visiškai realu, kad nuo 2015 m. Lietuva galės importuoti į JAV mėsos produktus, dėsime visas pastangas, kad tai įvyktų“, – kalbėjo p. Deborah McCarthy. Ambasadorė sakė puikiai suprantanti Baltijos šalių, kurioms ši problema itin opi, padėtį dėl Rusijos draudimo įvežti maisto produktus. „Jungtinėms Valstijoms tai neturės didelės įtakos“, – tvirtino ambasadorė.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė papasakojo viešniai apie sunkumus, kurie kyla pieno ir mėsos sektoriams. V. Baltraitienė pasidalijo patirtimi, kaip Lietuva derasi su Europos Komisija dėl kompensacijų už patirtus gamintojų ir perdirbėjų nuostolius dėl Rusijos importo embargo. „Dirbame, kad mažosios ES šalys narės gautų paramą pieno ir mėsos sektoriams. Šis klausimas bus svarstomas rugsėjo mėn. 5 d. vyksiančioje neelinėje ES žemės ūkio ministrų taryboje“, – pasakojo ministrė.

Ministrė su JAV ambasadore aptarė ir mokslinio bendradrabiavimo galimybes. JAV ambasadorė pasidalijo patirtimi, kai JAV Graikijoje įkūrė Žemės ūkio mokyklą ir pasiekė puikių rezultatų. „Ši investicija visapusiškai pasiteisino, todėl verta pagalvoti, kad panaši mokykla galėtų būti įkurta ir Lietuvoje“, – sakė JAV ambasadorė.

Susitarta, kad Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris su oficialiu vizitu lankysis JAV rugsėjo mėnesį, tarp visų kitų  toliau gvildens ir aktualius maisto produktų eksporto klausimus.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija