Honkongui – lietuviški maisto produktai

Data

2014 06 13

Įvertinimas
0

Lietuva domisi pieno ir mėsos produktų eksportu į Honkongo rinką, nesuvaržytą neįveikiamais biurokratiniais barjerais. Žemės ūkio ministerijos delegacija šiandien Honkonge susitiko su jo vyriausybės sekretore prof. Sofija Chan, atsakinga už maistą ir sveikatos reikalus, bei pareigūnais iš Maisto saugos centro, koordinuojančio gyvūninių ir augalinių produktų importo į Honkongą tvarką.

Susitikimo metu buvo pasikeista informacija apie reikalavimus ir procedūras, reikalingas norint įvežti į Honkongo rinką pieno ir mėsos produktus. „Išsiaiškinome, kad importo iš trečiųjų šalių tvarka iš esmės skiriasi nuo Kinijoje galiojančios, o gyvūninių produktų importo procedūros yra daug paprastesnės ir trumpiau trunkančios“, – sakė delegacijos vadovė, Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė.

Prof. S. Chan pažymėjo, kad maisto saugos reikalavimų laikymasis yra labai svarbus jų rinkai, todėl Honkongo institucijos labai atidžiai stebi užkrečiamųjų gyvūnų ligų situaciją Europoje. Susitikime aptariant Lietuvos  pieno produktų ir paukštienos eksporto galimybes, Honkongo  pareigūnai informavo, kad mūsų šalies gamintojai, norintys eksportuoti maisto produktus į Honkongą, turėtų bendradarbiauti su čia registruotais importuotojais, kurie ir padės gauti atitinkamus importo leidimus.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija