Honkongas uždegė žalią šviesą lietuviškų paukštienos produktų eksportui

Data

2014 09 03

Įvertinimas
0

Š. m. rugsėjo 2 d. Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo specialiojo administracinio regiono kompetentinga institucija informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad baigtos veterinarijos sertifikato derinimo procedūros dėl atvėsintos ir šaldytos paukštienos ir paukštienos produktų importo. Tai oficialus patvirtinimas, atveriantis Lietuvos paukštienos produktų gamintojams Honkongo rinką.

„Derybas su Honkongo specialistais dėl konkrečių veterinarinių reikalavimų paukštienos ir jos produktų eksportui pradėjome prieš dvejus metus ir šiandien gautas pranešimas iš tiesų puiki žinia. Kiekviena valstybė stengiasi saugoti savo rinką ir atidžiai vertina visus potencialius importuotojus, tad tokios derybos – nelengvas ir ilgai trunkantis procesas. Mūsų specialistams teko užpildyti begales klausimynų, pateikti įvairių dokumentų ir netgi paukštienos perdirbimo įmonių vaizdo įrašus. Privalėjome įrodyti, kad tiek valstybinės kontrolės, tiek ir įmonių gamybos standartai atitinka visus jų keliamus reikalavimus ir aukščiausius maisto saugos standartus“, - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Direktoriaus teigimu, galimybės eksportuoti savo produkciją į Honkongą laukia daugelis Lietuvos maisto produktų gamintojų, mat šis regionas laikomas savotiškais vartais į milijardinę Kinijos rinką. Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai su Honkongo kompetentinga institucija vis dar derina veterinarijos sertifikatus dėl lietuviškų mėsos gaminių, kiaušinių ir pieno produktų eksporto.

 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija