Graikija aukščiausiu politiniu lygiu rems Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai

Data

2013 06 19

Įvertinimas
0

 

Birželio 18 d. Lietuvos žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna Atėnuose susitiko su Graikijos Kaimo plėtros ir maisto pramonės ministru Athanasios Tsaftaris. Netrukus pirmininkavimo vairą ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje perimsiantis Lietuvos žemės ūkio ministras pristatė pirmininkavimo prioritetus minėdamas, jog didžiausią dėmesį skirs Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos baigiamiesiems darbams, Bendros žuvininkystės politikos (BŽP) reformai, Gyvūnų ir augalų sveikatos, Žemės ir maisto ūkio produktų eksporto skatinimo, Vaisių ir daržovių sektorius reglamentuojančių teisės aktų peržiūrai.

„Be abejo, BŽŪP reformai šiuo metu skiriamas didžiausias dėmesys. Kaip žinia, pastarosiomis savaitėmis vyksta paskutiniai tarpinstituciniai susitikimai (trialogai). Mes stebime šių derybų eigą ir tikimės visų trijų institucijų lankstumo derantis dėl politinio sutarimo dėl BŽŪP reformos, kurį turime pasiekti dar Airijos pirmininkavimo metu. Artėjame prie derybų pabaigos, nors dar yra likę nemažai neišspręstų klausimų (tokių kaip cukraus kvotos, vynmedžių sodinimo teisių sistema, susietoji parama, tam tikri su „žalinimo“ reikalavimais susiję aspektai ir kt.). Birželio 24-25 d. Tarybos posėdyje spręsis, ar pavyks pasiekti sutarimą pirmininkaujant Airijai. Lietuva sutelks pastangas, kad dėl BŽŪP reformos būtų susitarta. Taigi Lietuvos pirmininkavimo metu būtų atlikti baigiamieji darbai susiję su BŽŪP paketo patvirtinimu ir savalaikiu įsigaliojimu“, - sakė ministras prof. V. Jukna.

Graikijos Kaimo plėtros ir maisto pramonės ministras A. Tsaftaris pasveikino kolegą iš Lietuvos, linkėjo, kad po Airijos pirmininkavimo liktų kuo mažiau neišspęstų, nesuderintų klausimų. „Graikija stebės kaip sekasi Lietuvai pirmininkauti ES Tarybai. Stengsimės visapusiškai Jus paremti, bendradarbiauti pačiu aukščiausiu politiniu lygiu, kad būtų padaryta didelė pažanga dėl visų neišspręstų klausimų per Lietuvos pirmininkavimo laikotarpį. Tuomet ir mums bus lengviau. Juk Graikija pirmininkavimą ES Tarybai perima iš Lietuvos nuo 2014 m. sausio 1 d.“, - sakė ministras A. Tsaftaris.

Ministras prof. V. Jukna pakvietė kolegą rugsėjo 8-10 d. dalyvauti Žemės ūkio ministrų neformaliame susitikime Vilniuje.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 014