Dar viena kryptis Lietuvos eksportui – Ukraina

Data

2014 06 04

Įvertinimas
0

Lietuva artimiausius dvejus metus stiprins bendradarbiavimą su Ukraina ir plėtos bendrus projektus žemės ūkio srityje.

Trečiadienį žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna susitinka su Ukrainos agrarinės politikos ir maisto pramonės ministru I. Švaika (Ihoriu Shvaika). Susitikimo metu bus pasirašytas dvišalis veiksmų planas 2014–2016 metams. Lietuva į Ukrainą ketina eksportuoti mėsos, žuvies ir pieno produktus. Taip pat ketinama keistis patirtimi mokslo, gyvulininkystės, žuvininkystės, veislininkystės  ir kt. srityse.  „Ukraina yra viena iš mūsų partnerių, tai puiki rinka, kur Lietuvos bendrovės galėtų realizuoti savo pagamintą produkciją. Nepaisant įtemptos politinės situacijos šis abipusiai naudingas bendradarbiavimas bus tęsiamas ir toliau“, – pažymėjo  ministras prof. Vigilijus Jukna.

Ministro V. Juknos vadovaujama delegacija taip pat lankysis tarptautinėje žemės ūkio parodoje     „Agro-2014“ . Tai viena didžiausių žemės ūkio parodų NVS ir Rytų Europos šalyse, šiemet joje ketina dalyvauti apie 1400 dalyvių iš 14 šalių.

Pirmą kartą ministrai prof. V. Jukna ir I. Shvaika susitiko parodoje „AgroBalt 2014“, Kaune. Susitikime buvo aptartos bendradarbiavimo perspektyvos, naujo veiksmų plano 2014–2016 m. pasirašymo galimybės. Šiandien V. Jukna vyksta atsakomojo vizito, o susitikimo metu bus pasirašyti oficialūs susitarimai.

2013 m. daugiausia į Ukrainą eksportuota: sūrių, nugriebto pieno miltelių, gaminių ir konservų iš žuvų, grietinėlės, laktozės ir laktozės sirupo. 2013 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė 17,3 mln. EUR. 2013 m. lietuviškos kilmės produktų eksportas, palyginti su 2012-aisiais, išaugo 1,5 karto.

Žemės ūkio ministerijos informacija