Bendradarbiavimas su Kinija įgauna pagreitį

Data

2015 05 30

Įvertinimas
0

                                        

Prekyba su Kinija kol kas užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį, tačiau mūsų šalies įmonės labai suinteresuotos prekybos, ypač pieno ir mėsos produktais, santykiais su Kinija. Šios šalies Čongčingo provincijoje su oficialiu vizitu apsilankiusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien susitiko su Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos viceministru Sun Dawei ir aptarė įvairius bendradarbiavimo bei eksporto leidimų išdavimo klausimus.

 Susitikime ministrė V. Baltraitienė pabrėžė, kad Lietuva orientuojasi į Kinijos rinką, kuri yra prioritetinė prekybos partnerė, ir siekia jos vartotojus supažindinti su Lietuvoje gaminama aukštos kokybės produkcija. „Norime aktyviai plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą su Jūsų tarnyba importuojamo ir eksportuojamo maisto kokybės ir saugos kontrolės srityje bei skatinti dvišalę šių produktų prekybą draugiškų konsultacijų ir derybų būdu“, – susitikimo metu sakė ministrė V. Baltraitienė.

Viceministras S. Dawei teigiamai įvertino prieš kelis metus pasirašytą trišalį susitarimą tarp Lietuvos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Kinijos generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracijos, pasiūlė aptarti galimus tolesnius bendradarbiavimo žingsnius.

Susitikimo su aukštu kinų pareigūnu metu ministrė paprašė paspartinti galutinio leidimo lietuviškų pieno produktų eksportui į Kiniją išdavimą, pabrėždama, kad Lietuva pasiruošusi bet kada priimti kinų inspektorius dėl pieno sektoriaus ir valstybinės kontrolės įvertinimo. Susitikime aptartas ir gyvų galvijų eksporto bei ekspertų atvykimo į Lietuvą klausimas.

Susitikimo metu abiejų šalių atstovai sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo techniniu lygiu, taip pat prisijungimo prie bendros elektroninės sertifikavimo sistemos.  

Ministrė V. Baltraitienė kinų delegacijai taip pat perdavė kvietimą atvykti į svarbiausius Lietuvos žemės ūkio sektoriaus renginius – Pasaulinį pienininkystės kongresą bei tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt“.