Atnaujintas pieno ir mėsos produktų eksportas į Ukrainą

Data

2015 02 11

Įvertinimas
0

 

 

            Ukraina oficialiai patvirtino naujai suderintus veterinarijos sertifikatus pieno ir mėsos produktų eksportui – Lietuvos mėsos ir pieno bei jų produktų gamintojai jau vėl gali atnaujinti savo produkcijos tiekimą į Ukrainą.

 

            Ukrainos rinka mūsų maisto gamintojams visuomet buvo gerai žinoma ir patraukli, bet dėl pernai mūsų šalį užklupusio afrikinio kiaulių maro, kai kurių produktų eksportas laikinai buvo nutrauktas. Teko peržiūrėti ir iš naujo suderinti veterinarijos sertifikatus, leidžiančius atnaujinti lietuviškų pieno ir mėsos gaminių eksportą. Reikėjo pateikti garantijas, kad iš Lietuvos eksportuojama produkcija yra saugi ir mūsų taikomos ligos kontrolės priemonės yra pakankamos.

 

           Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui Jonui Miliui ir  Ukrainos Respublikos valstybinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos laikinajam vadovui Vitalijui Bašinskiui aptarus ir suderinus prekybos reikalavimų detales, Lietuvos mėsos ir pieno bei jų produktų gamintojai jau gali atnaujinti savo produkcijos tiekimą į Ukrainą.

 

           Minėtasis tarnybų vadovų susitikimas įvyko šiandien Taline surengto Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato Ekspertų darbo grupės posėdžio dėl afrikinio kiaulių maro Baltijos šalyse ir Rytų Europos regione metu.