Amerikai reikia ne tik lietuviškų produktų, bet ir reklamos

Data

2014 12 02

Įvertinimas
0

 „Lietuviška duona jau seniai yra žinoma Amerikoje, tačiau turime ir kitų produktų, kuriuos galime ten vežti ir pristatyti.  Ši rinka yra milžiniška, turtinga, turi daug potencialo, tačiau kartu konservatyvi, tad reikia įdirbio, kad mūsų produktai būtų žinomi ir pasiektų vartotojus“, – susitikęs su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene kalbėjo Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos valstijose Žygimantas Pavilionis. Jau nuo kitų metų Lietuvos verslininkai JAV rinkai be kitų gaminių galės tiekti ir mėsos produktus.

Lietuvišką produkciją ketinama pristatyti didžiausiose Amerikos mugėse ir parodose, viena iš tokių kitais metais vyks Niujorke (New York). „Amerikos vartojimo kultūra yra kitokia, tad ir mūsų produktų pristatymas ir  jų populiarinimas turi būti kitoks. Lietuvos verslas plėstis ir vežti savo produktus kitur turi puikių galimybių, todėl reikia jomis pasinaudoti ir keisti eksporto kryptį“, –sakė žemės ūkio ministrė. Dar tarpukaryje Lietuva į JAV eksportavo didelius kiekius ne tik mėsos, bet ir sūrio. Ir šiuo metu šalyje gyvena daugybė lietuvių, kurie yra pasiilgę lietuviško maisto. Anot Lietuvos ambasadoriaus JAV, mūsų gaminiais domisi prekybos milžinas Wall-Mart, tad, bendradarbiaujant ir pritaikius tam tikras rinkodaros priemones, lietuviški maisto produktai ateityje gali patekti į šio prekybos tinklo lentynas.

Amerika – tai ir milžiniška rinka halal produktams. Didžiausiuose ir turtingiausiuose Amerikos miestuose gyvena nemažos žydų bendruomenės, kurioms halal sertifikatu pažymėti produktai yra itin aktualūs. Lietuvoje nuo kitų metų bus galima gaminti mėsos produktus, atitinkančius halal reikalavimus.

Praėjusią savaitę žemės ūkio ministrė susitiko su JAV konsulato atstovais Jungtiniuose Arabų Emyratuose. JAV konsulato atstovai, kurie yra atsakingi už prekybą ne tik Jungtiniuose Arabų Emyratuose, bet taip pat ir Kuveite, Katare bei Omane, itin domėjosi Lietuvos žemės ūkiu ir mūsų šalyje gaminama produkcija. Anot jų, lietuviški mėsos gaminiai yra itin aukštos kokybės. Be mėsos gaminių JAV atstovai išreiškė susidomėjimą ir lietuvišku šakočiu, kuris jiems labai patiko.

2013 metais Lietuva į JAV daugiausia eksportavo kviečių glitimo, sūrių ir varškės, duonos ir pyrago gaminių, valgomųjų ledų.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija