7-asis Kinijos ir Rytų bei Centrinės Europos šalių žemės ūkio ir ekonominio bendradarbiavimo forumas

Data

2012 09 07

Įvertinimas
0

2012 m. rugsėjo 6 d. Kinijos Liaudies Respublikoje įvyko 7-asis Kinijos ir Rytų bei Centrinės Europos šalių žemės ūkio ir ekonominio bendradarbiavimo forumas, kuriame dalyvavo Žemės ūkio ministerijos delegacija.

Šių metų forumas sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus tiek iš pačios Kinijos, tiek iš Europos valstybių: Čekijos, Vengrijos, Kroatijos, Makedonijos, Moldovos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Rumunijos ir, aišku, Lietuvos, vienintelės Baltijos šalių atstovės šiame forume.

Forumo atidarymo kalbas skaitė Kinijos žemės ūkio viceministras Yu Xinrong, Anhui provincijos vicegubernatorius Liang Weiguo ir žemės ūkio ministrai iš Kroatijos, Rumunijos, Bulgarijos, Makedonijos bei Bosnijos ir Hercegovinos. Šalių atstovai pasidžiaugė vykstančiu forumu, kuris suteikia galimybę padiskutuoti žemės ūkio ir maisto produkcijos prekybos klausimais, aptarti tarptautinio bendradarbiavimo bei investicines galimybes, taip pat užmegzti naudingus kontaktus.

Forumo metu Lietuvos žemės ūkio ministerijos atstovas skaitė pranešimą apie Lietuvos žemės ūkį bei prekybos žemės ūkio ir maisto produktais galimybes. Pranešime ypatingas dėmesys buvo skiriamas Lietuvos žuvininkystės sektoriui, siekiant parodyti, kad Lietuvoje žuvininkystė yra gerai išvystyta, o Lietuvos žuvininkystės sektoriaus įmonės yra pilnai pajėgios tiekti tik aukščiausios kokybės žuvies produktus.

Kadangi š. m. birželio 1 d. buvo gautas sertifikatas, kuriuo Lietuvai buvo suteikta teisė eksportuoti termiškai apdorotus žuvies produktus į Kiniją, šis forumas tapo puikia priemone informuoti galimus lietuviškų žuvies produktų vartotojus bei galimus Lietuvos žuvininkystės įmonių partnerius Kinijoje apie Lietuvos žuvininkystės sektorių ir įmonių gaminamą aukštos kokybės produkciją, taip prisidedant prie lietuviškos žuvininkystės produkcijos eksporto skatinimo.

Siekiant kaip įmanoma labiau supažindinti Kinijos rinką su Lietuvos žuvininkystės sektoriumi bei lietuviška žuvininkystės produkcija, žemės ūkio ministerijos delegacija šiandien ir rytoj dalyvaus Anhui provincijos žemės ūkio industrializacijos ir prekybos parodoje, kur yra įrengtas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos stendas žuvininkystės tematika.