Paslaugų teikėjų privalomojo sveikatos draudimo įmokos

Paslaugų gavėjai už paslaugų teikėjus moka privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas – 9 proc. nuo per mėnesį kiekvienam paslaugas teikusiam asmeniui apskaičiuoto atlygio sumos. PSD įmoką paslaugų gavėjas už paslaugų teikėją privalo mokėti nepaisant to, kad paslaugų teikėjas tą mėnesį jau yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu pagal kitą kategoriją, pvz., jis jau yra draudžiamas valstybės lėšomis (yra pensininkas, studentas, moksleivis, darbo biržoje užsiregistravęs bedarbis ir pan.) arba vykdo kitą ekonominę veiklą ir taip pat jau yra apdraustas (pvz., dirba pagal darbo sutartį, vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos vykdymo pažymą, vykdo individualią žemės ūkio veiklą ir pan.).

Tais mėnesiais, kai už paslaugų teikėjus nemokamos PSD įmokos, asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis, nevykdo ekonominės veiklos ir neteikia paslaugų pagal paslaugų kvitus, siekdami, kad draustumas sveikatos draudimu nebūtų sustabdytas, patys už save turėtų susimokėti 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos dydžio PSD įmokas.

 Detalesnę informaciją apie PSD įmokų apskaičiavimą ir sumokėjimą rasite „Sodros“ tinklalapyje http://www.sodra.lt/lt/dokumentai/formos-ir-sablonai-darbdaviams/man-teikia-paslaugas-pagal-zemes-ukio-paslaugu-kvitus ir Valstybinės ligonių kasos tinklalapyje http://www.vlk.lt/

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-11