Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Startuoja nauja pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa), kuri yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis. Jos tikslas - plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, sužinoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Programoje numatyta dalyvius – 1-4 ir 5-8 klasių moksleivius - supažindinti su akvakultūros ar žuvivaisos ūkiuose veisiamomis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktus. Įvairialypis sektoriaus pobūdis mokiniams leis iš arti pamatyti veisiamų ir auginamų žuvų, vėžiagyvių rūšis, jų auginimo aplinką.

Programos dalyviai dalyvaus pažintinėje pamokoje su lektoriumi apie akvakultūros sektorių, apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. Taip pat dalyvaus pažintinėje išvykoje į vietos akvakultūros ar žuvivaisos ūkį bei profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus.

 

2019 m. gegužės 27 d.  Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume klegėjo ir nevaldomomis emocijomis tryško beveik 300 įvairių Lietuvos mokyklų mokinių, dalyvavusių Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ (toliau – Programa) baigiamajame renginyje.

„Tai pati geriausia diena mano gyvenime“ – taip renginį apibūdino vienas iš baigiamojo renginio jaunųjų dalyvių. Ir tikrai –  plačios vaikų šypsenos, palaikymo šūksniai, šlapi nuo vandens purslų veidukai ir ištiestos rankos džiugino ne tik  Programos organizatorius, bet tikriausiai ir pačius delfinus, kurie taip pat savo pasirodymais stengėsi dovanoti vaikams džiaugsmą.

Programa yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. Jos tikslas – plėsti programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, informuoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. Programa buvo pradėta įgyvendinti Lietuvos mokyklose 2018 metų rudenį. Programos dalyviai – 1-4 ir 5-8 klasių moksleiviai – jau dalyvavo pažintinėse pamokose su lektoriumi, aplankė žuvivaisos ūkius ir Šilutės profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros specialistus. Vėliau moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos metu įgytas žinias.

Programos baigiamojo renginio metu buvo apdovanoti keturi 1-4 klasių ir keturi 5-8 klasių geriausių projektų nugalėtojai pagal temas:

  • Mityba ir maisto ruošimas
  • Komunikacija
  • Menas
  • Mokslas ir technologijos.

Programa bus tęsiama ir kitais mokslo metais pakviečiant joje dalyvauti Programoje dar nedalyvavusias mokyklas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-11