Žemės, maisto ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės 2014 metais baigtų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos darbų galutinės ataskaitos
- Fusarium genties grybų ir jų gaminamų metabolitų plitimas grūduose.
- Pluoštinių kanapių poveikio dirvos kokybės rodikliams ir piktžolėtumui auginant kanapių monokultūras ir taikant sėjomainą tyrimai.
- Nacionalinės selekcijos bulvių veislių meristeminės sėklininkystės tyrimai.
- Dirvos dirbimo ir tręšimo sistemos modeliavimas ir optimizavimas saugiam, kokybiškam ir ekonomiškai pagrįstam lauko daržovių auginimui.
- Sveikos sodo augalų dauginamosios medžiagos palaikymas ir motininių augynų stebėsena Lietuvoje.
- Maisto medžiagų, išnešamų iš dirvožemio su auginamų pagrindinių lauko augalų ir žolynų derliumi, kiekio dinamikos tyrimai.
- Ekologinės gamybos agrocenozių agrarinės apkrovos bei auginamų augalų fitosanitarinės būklės įvertinimas.
- Genetinės įvairovės įvertinimas siekiant išsiaiškinti panašumus ir skirtumus tarp Lietuvos vietinių šiurkščiavilnių ir škudžių veislių avių.
- Reprodukcinių technologijų panaudojimo arklininkystėje ir arklių genofondo išsaugojimui įvertinimas skirtingo dydžio arklininkystės ūkiuose.
- Galvijų genetinio vertinimo pagal reprodukcijos požymius metodikos papildymas veršiavimosi eigos požymiu.
- Karvių tešmens ketvirčių išsivystymo morfologinių ir fiziologinių rodiklių ryšio su karvių produktyvumu bei tešmens sveikumu panaudojimo pieninių galvijų selekcijoje tyrimai.
- Gerinančiųjų veislių įtakos Lietuvos juodmargių ir Lietuvos žalųjų kontroliuojamų karvių produktyvumui, eksterjerui ir ilgaamžiškumui tyrimai.
- Tris kartus melžiamų kontroliuojamų karvių produktyvumo apskaitos tikslinimas nustatant produkcijos perskaičiavimo koeficientus.
- Automatizuotas melžimo sistemas bei elektroninius pieno matuoklius naudojančių ūkių kontroliuojamų karvių produkcijos apskaitos optimizavimas.
- Pašarų kokybės įvertinimas pieninių galvijų bandose, kuriose vykdoma gyvulių produktyvumo kontrolė.
- Žemės ūkio gamybinių statinių technologinio projektavimo mokslinis pagrindimas.
- Daugiamečių žolių ir netradicinių žolinių augalų (drambliažolės, sidos, legėstų, nendrinių žolių) bei jų mišinių panaudojimas presuoto biokuro gamybai.
- Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro klasifikatoriaus papildymas ir išplėtimas.
- Drenažo sistemose Lietuvoje naudojamų filtracinių medžiagų tyrimas laboratorijos sąlygomis.
- Augalų ir jų produktų, būdingų konkrečiai vietovei ar etnografiniam regionui, specifikacijų nustatymas pagal papildytą Tradicinių amatų klasifikacijos dalį „Žolininkystė“.
- Naujai rengiamų ES, Codex Alimentarius komisijos, kitų tarptautinių standartų, gerosios praktikos vadovų ir kitų dokumentų projektų mokslinė analizė ir Lietuvos pozicijos pagrindimas.
- Maisto gamybinės aplinkos ir produktų mėginių ėmimo mikrobiologiniam ištyrimui metodinių nurodymų parengimas.
- Maisto produktų energinės ir maistinės vertės apskaičiavimo metodikos parengimas.
- Įvairių veiksnių (somatinių ląstelių skaičiaus, riebalų, laktozės kiekio, laikymo sąlygų ir kt.) įtakos kazeino kiekio kitimui žaliame piene tyrimai.
- Faktorių, turinčių įtakos bifidobakterijų gyvybingumui raugintuose pieno gaminiuose, nustatymas.
- Daržovių sulčių ir panašių produktų techninio reglamentavimo rekomendacijų parengimas.
- Plačiažnyplių ir siauražnyplių vėžių populiacijų būklės kai kuriuose rytų Lietuvos ežeruose tyrimai.
- Margųjų upėtakių ir kiršlių populiacijų būklės įvertinimas ir rekomendacijų dėl jų dirbtinio veisimo darbų populiacijoms palaikyti bei pagausinti 2015–2020 metams pateikimas.
- Dirbtinai išaugintų lašišų mailiaus ir jauniklių išgyvenimo gamtinėmis sąlygomis įvertinimas ir rekomendacijų dėl skirtingo amžiaus lašišų auginimo ir išleidimo į upes strategijos parengimas.
- Inovatyvios technologijos sapropeliui perdirbti į trąšas ar dirvožemio gerinimo medžiagą sukūrimas ir šios technologijos praktinis pritaikymas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-03