Tai duomenys, kurie susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis nusako objekto padėtį žemės paviršiuje ir yra vadinama erdviniais duomenimis. Antroji dalis nusako objekto savybes, kurios yra vaidinamos atributais.

Žemės ūkio ministerija yra institucija, kuri formuoja politiką erdvinių duomenų rinkinių tvarkymo ir Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros plėtojimo srityse, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja jos įgyvendinimą.

Siekiant skatinti erdvinių duomenų naudojimą ir dalijimąsi jais, buvo sukurtas Lietuvos erdvinės informacijos portalas, teikiantis profesionalias interneto GIS ir kartografijos paslaugas valstybės ir kitoms institucijoms, įstaigoms, gyventojams. Naudotojai vienoje vietoje pageidaujamu formatu pasiekia valstybės erdvinius duomenis, jų pagrindu sukurtas elektronines paslaugas bei žemėlapius. Pateikiami oficialūs Lietuvos teritorijos erdviniai duomenys.

Tarptautinių ekspertų vertinimu, valstybinė informacinė sistema www.geoportal.lt  yra vienas inovatyviausių nacionalinių tokio tipo portalų Europoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-26