Žuvininkystės reikalų Taryba sutarė dėl žvejybos kvotų

Data

2012 12 19

Įvertinimas
0

Gruodžio 18-19 d. Briuselyje vykusioje žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje susirinkę ES žemės ūkio reikalų ministrai aptarė šiai dienai aktualius žemės ūkio ir žuvininkystės klausimus ir sutarė dėl žvejybos kvotų. Lietuvai Taryboje atstovavo ambasadorius ypatingiems pavedimams, Nuolatinio Lietuvos atstovo ES pavaduotojas Arūnas Vinčiūnas ir Lietuvos atstovas Specialiajame Žemės ūkio komitete Rolandas Taraškevičius.

Žuvininkystės srityje taryboje pasiektas politinis sutarimas dėl žvejybos galimybių 2013 metais ES žvejybiniams laivams Juodojoje jūroje ir kai kuriuose ne ES priklausančiuose vandenyse, taip pat pasiektas politinis sutarimas dėl menkių išteklių ir jų žvejybos būdų (Šiaurės jūroje) daugiamečio plano keitimo.

Taip pat Taryba sutarė dėl žvejybos galimybių, dėl kurių nevedamos tarptautinės derybos ir kuriems netaikomi tarptautiniai susitarimai (vadinamasis « vidinių kvotų » reglamentas) ir dėl žvejybos išteklių, dėl kurių vedamos tarptautinės derybos ar kuriems taikomi tarptautiniai susitarimai (vadinamasis « išorinių kvotų » reglamentas).