2023-02-17

Žirgų paradas Dusetose

Jau nuo seno vasarį visi keliai Lietuvoje veda į Dusetas. Šiandien šimtmečių tradicijomis išgarsintame miestelyje vyksta žiemos šventė „UNT SARTŲ“ – išskirtinis 2023-ųjų, paskelbtų Žirgo metais, renginys.

Pastaruosius keletą dešimtmečių pirmąjį vasario šeštadienį Dusetų hipodrome vykdavo respublikinės ristūnų žirgų varžybos. Jas tradiciškai organizuodavo Žemės ūkio ministerija ir Zarasų rajono savivaldybė.

Šios unikalios žirgų varžybos, kurios garsino Dusetų kraštą šalyje ir Lietuvą už jos ribų, šiemet neįvyko dėl šiltų orų, neleidusių išlieti ant hipodromo ledo.

Kadangi ši šventė neįsivaizduojama be žirgų, buvo ieškoma kitų išeičių. Žemės ūkio ministerija finansavo žirgų parado – žirgų kinkinių ir raitelių – pasirodymą šventės metu, taip pat sumokėjo už viso renginio civilinės atsakomybės draudimą.

Žiemos šventės svečių Dusetose laukia ir kitos pramogos. Programoje – Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvų pasirodymai,  pažintis su žirgais ir jų augintojais, pasivažinėjimas Sartų ežero pakrante, A. Gaižausko skulptūros „Žirgas“ pristatymas, edukacinis-istorinis žygis „Unt Sartų“, parodos „Žirgas mene“ atidarymas.

Šventės metu Nepriklausomybės aikštėje vyksta mugė, grupių „Sadūnai“, „Biplan“, I. Starošaitės koncertas.