Žemės ūkio ministrė: „Svarbiausia dalintis gerumu“

Data

2014 12 22

Įvertinimas
0

Artėjant Kalėdoms ne tik ieškome dovanų ir ruošiamės šventėms, bet kartu stengiamės pasidalyti gerumu, todėl jau rytoj Žemės ūkio ministerijoje vyks paramos akcija „Maltiečių sriuba“.

 „Padėti tiems, kam yra sunku, reikia ne tik prieš Kalėdas, tačiau švenčių laukimas dar labiau paskatina nuveikti ką nors gero. „Maltiečių sriuba“ – tai labai graži akcija, kuri atkreipia visuomenės dėmesį į senyvus, sergančius ir neretai vienišus žmonės. Dažnai jie savimi jau nebegali pasirūpinti, todėl jiems reikia padėti“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kuri rytoj kartu su ministerijos darbuotojais ketina ragauti ypatingos sriubos.

Projektas šiemet vyksta jau aštuntąjį kartą. Už paaukotas lėšas bus nupirkti kalėdiniai lauknešėliai skirti senyvo amžiaus žmonėms.

Šiuo metu maltiečiai globoja apie 2000 garbaus amžiaus žmonių daugelyje Lietuvos miestų. Pagrindiniai jiems skirti pagalbos projektai yra „Maistas ant ratų“ – karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 16-oje miestų ir „Priežiūra namuose“ – projektas 6-iuose miestuose, savanoriškas šių žmonių lankymas namuose ir visokeriopa pagalba jiems.

Maltos ordino pagalbos tarnyba įsikūrė 1991 metais. Šiuo metu maltiečiai Lietuvoje vienija daugiau kaip 900 savanorių.

Žemės ūkio ministerijos informacija