2021-04-27

Žemės ūkio ministras lankėsi ekologiškų produktų parduotuvėje, vienijančioje per 20 šalies ūkininkų

Ne vienas ūkininkas jau įsitikino – kur kas labiau apsimoka užaugintą produkciją perdirbti ir be tarpininkų parduoti tiesiai vartotojui, ypač – jei tai darai ne vienas. Trumposios maisto tiekimo grandinės naudingos ir vartotojams, turintiems galimybę įsigyti šviežių produktų.

Žemės ūkio kooperatyvo „BIO LEUA“, vienijančio 24 ūkininkus, Kauno parduotuvėje „Rupūs miltai“ yra visko: nuo pieno produktų iki šaldytų, vietoje pagamintų pusgaminių ir netgi egzotiškų mūsų gomuriui svirplių miltų.

„Tai ne tik ekologišku ženklu paženklintos lietuviškos produkcijos parduotuvė, bet ir logistikos centras, kuriame ruošiami maisto krepšeliai darželiams. O parduotuvės rūsyje įrengtas nedidelis mėsos cechas, iš kurio pagamintos dešrelės patenka tiesiai į parduotuvės vitrinas“, – teigia kooperatyvo parduotuvėje apsilankęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Beje, taip ir neišdrįsęs įsigyti svirplių miltų.

Pasak jo, trumposios maisto tiekimo grandinės garantuoja, kad plataus asortimento kokybiška ūkininkų produkcija vartotojus pasieks greičiau. „Ūkininkų turgeliuose jau ir dabar galima įsigyti daug ūkininkų prekių. Tačiau trumpųjų maisto tiekimo grandinių proveržis prasidės tada, kai prie didžiųjų miestų bus įsteigti logistikos centrai, kurie dalyvaus ir viešuosiuose pirkimuose. Kaunas yra vienas tų miestų, galinčių suvienyti ūkininkus, savivaldybę bei vartotojus“, – neabejoja ministras.

Žemės ūkio ministerijos siūlomos priemonės gali būti didelė paspirtis ūkininkams kooperuotis. Viena jų – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.  Šia parama pasinaudojo ir kooperatyvas „BIO LEUA“.

Anot kooperatyvo ir parduotuvės „Rupūs miltai“ direktoriaus  Nikolajus Dubnikovo, gauta KPP parama buvo stiprus ramstis vystant verslą, o galimybė ją gauti suveikė kaip postūmis bei paskata įkurti parduotuvę „Rupūs miltai“.

„Be paramos būtume sunkiai apsisprendę įgyvendinti šį projektą. Be abejo, viliamės, kad mūsų projektas vystysis sėkmingai. Viena pagrindinių mūsų krypčių – ekologiškų produktų tiekimas viešojo maitinimo įstaigoms, tarp jų ir darželiams. Mūsų tikslas – šioms įstaigoms pristatyti visą lietuviškos produkcijos asortimentą“, – teigia N. Dubnikovas.

Pasak jo, laikas parodė, kad susiburti vertėjo. Kooperatyvas parduotuvėje „Rupūs miltai“ ir  internetiniame tinklalapyje rupus.lt ekologiškų produktų siūlo jau ne tik kauniečiams.