Žemės ūkio ministras kreipėsi į Europos Komisiją dėl šalį ištikusios sausros

Data

2018 06 22

Įvertinimas
0
european_union.jpg

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys kreipėsi į Europos Komisijos komisarą, atsakingą už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, Filą  Hoganą, prašydamas pagalbos dėl sausros padarinių.

Dėl nepakankamo kritulių kiekio visą Lietuvą alina sausra, o stichinė sausra nustatyta net 6 šalies savivaldybėse. Ūkininkai jau dabar sako, kad šiemet derlius bus itin prastas. Žemės ūkio ministerija ieško skubių sprendimų, kurie padėtų žemdirbiams esant tokiai sudėtingai meteorologinei situacijai.

Europos Komisijos prašoma leisti Lietuvos ūkininkams pūdyme, deklaruotame kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė (EASV), šienauti ir ruošti pašarus arba juose ganyti gyvulius netaikant sankcijos. Taip pat prašoma leisti taikyti minimalaus augalų išlaikymo dirvoje termino reikalavimo išimtį plotams, kuriuose deklaruoti įsėliniai arba posėliniai augalai žalinimo reikalavimų atitikimui. Taip pat siekiama, kad būtų suteikta teisė netaikyti sankcijų už nenušienautas pievas.

 „Praėjusiais metais ūkininkai nukentėjo nuo liūčių, šiemet nuo sausros. Šios gamtos išdaigos skaudžiai kerta ūkininkams per kišenę, todėl visomis įmanomomis priemonėmis sieksime jiems padėti, darysime viską, kas priklauso nuo Žemės ūkio ministerijos, kad sausros padariniai būtų kuo mažiau skausmingi ūkininkams“- teigia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

               

Europos Komisija nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams pernai  skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų kompensaciją. EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 mln. eurų paramos. Šiemet papildomai gauta iš ES Solidarumo fondo 16,9 mln. eurų parama bus skirta melioracijos ir kelių infrastruktūros, nukentėjusios nuo liūčių, remontui.