2022-11-14

Žemės ūkio ministras aktualius klausimus su ūkininkais aptarė LŪS išplėstiniame prezidiumo posėdyje

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas išplėstiniame Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo posėdyje su žemdirbių savivaldos atstovais aptarė daugiamečių pievų atkūrimo, investicijų į valdas, ekonominio gyvybingumo kriterijų ir kitus aktualius klausimus.

Ministras sako, kad tokie susitikimai labai naudingi: juose tiesiogiai bendraujant su ūkininkais aptari jų problemas, tai lemia ir sprendimų operatyvumą. Toks ir tikslas – išgirsti kiekvieną ūkininką, ypač tuos, kuriems reikalinga pagalba – smulkiuosius, šeimos ūkius.

„Dėl vieno aktualiausių klausimų – daugiamečių pievų atkūrimo – su žemdirbių savivaldos atstovais dar susitiksime, problema bendra, tad manau, kad rasime ir sprendimą. Tokie pokyčiai, kaip investicijos į valdas, ekonominio gyvybingumo kriterijai jau pateikti aptarti, o netrukus pateiksime gamybos didinimo siūlymus, valdymo reikalavimų bei geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės taisykles. Iki Naujų metų tikimės su ūkininkais aptarti visą Tiesioginių išmokų taisyklių paketą“, - kalbėjo žemės ūkio ministras.

Susitikime aptartas Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas, paramos naudojimosi galimybės ir kiti klausimai.