Žemės ūkio ministras A. Palionis susitiko su Kinijos ambasadoriumi

Data

2019 10 10

Įvertinimas
2
DSC01638.JPG

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir viceministras Evaldas Gustas trečiadienį susitiko su Kinijos ambasadoriumi H. E. Mr. Shen Zhifei. Susitikimo metu aptartas šalių bendradarbiavimas žemės ūkio srityje. Tai įprastas ambasadoriaus susipažinimo vizitas, pasikeitus valdžiai.

Žemės ūkio ministras A. Palionis pabrėžė konstruktyvaus bendradarbiavimo, kaip vieno iš esminių dvišalių santykių aspektų, svarbą. Anot jo, Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas žemės ūkio sektoriuje duoda ženklių rezultatų abiem šalims.

„To pavyzdys – šiomis dienomis Pekine vykstanti Lietuviško maisto savaitė, kurios metu  virtuvės šefų gaminami patiekalai iš lietuviškų produktų pristatomi Kinijos verslo, institucijų, žiniasklaidų atstovams. Tuo džiaugiamės ir tikimės dar didesnio Kinijos vartotojų dėmesio. Net neabejoju, kad jūs jau turėjote galimybę įsitikinti, kad Lietuva garsėja savo žemės ūkio ir maisto produkcijos išskirtine kokybe ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje“, – susitikime kalbėjo žemės ūkio ministras.

Ambasadorius H. E. Mr. Shen Zhifei informavo, kad Kinija yra pasirengusi į savo prekybos centrus įsileisti daugiau lietuviškos produkcijos. Anot jo, produktai iš Lietuvos, jau pasiekę šios šalies parduotuvių lentynas, yra labai populiarūs ir vartotojų itin vertinami. „Tuomet mūsų norai ir tikslai sutampa“, – pastebėjo ministras A. Palionis.

Aptartas ir rugsėjo 20 d. pasirašytas Protokolas dėl žuvų, kuris suteikė Lietuvai galimybę išplėsti žuvų rūšių sąrašą ir tai labiau atvėrė Kinijos rinką Lietuvos žuvų produktų gamintojams. Ministras A. Palionis išsakė viltį, kad artimiausiu metu bus pasiekta pažanga ir dėl jautienos ir jos valgomųjų subproduktų eksporto į Kiniją.

 

„Su nekantrumu laukiame GACC (Kinijos generalinės muitinės administracijos) auditorių dėl lietuviškos paukštienos, kuri yra eksportuojama į daugelį pasaulio šalių, tai parodo, kad kitos šalys vertina lietuviškos produkcijos kokybę. Tikimės sulaukti pritarimo įsileisti ir mūsų miežių, žirnių ir rapsų augintojus bei pašarus gyvūnams augintiniams“, – aptardamas eksporto leidimų klausimą kalbėjo ministras.

 

Šiuo metu Lietuva gali eksportuoti tik tuos žemės ūkio. ir maisto produktus/žaliavas, kuriems yra suteikti leidimai. Daugiausiai tuo naudojasi pieno perdirbimo įmonės, kasmet didindamos savo eksportuojamos produkcijos kiekį ir paletę. Šiuo metu Lietuvai svarbiausi siektini eksporto leidimai jautienai (ir valgomiesiems jautienos subproduktams), gyvūnų augintinių pašarui (pet food), paukštienai, miežiams, žirniams, rapsams, medui.

Gavus reikiamus eksporto leidimus (kurie dažniausiai įtvirtinami pasirašant tarpinstitucinius protokolus, suderinant veterinarijos sertifikatus eksportui ir GACC registruojant įmones, kurioms leidžiama eksportuoti), bus galima tikėtis esminio eksporto į Kiniją augimo ateinančiais metais.