Žemės ūkio ministras A. Palionis susitiko su eurokomisaru V. P. Andriukaičiu

Data

2019 10 08

Įvertinimas
3
DSC01623.JPG

Antradienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis susitiko su kadenciją baigiančiu už sveikatą ir maisto saugą atsakingu Europos Komisijos nariu Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Susitikimo metu aptarti genetiškai modifikuotų organizmų reglamentavimo, klimato kaitos, maisto švaistymo, afrikinio kiaulių maro ir kiti svarbūs klausimai.

Eurokomisaras V. P. Andriukaitis akcentavo naujus mokslinius tyrimus, atliekamus naudojant naujus genų redagavimo metodus ir jų potencialo galimybes.

Ministras A. Palionis informavo svečią, kad, siekiant spręsti naujųjų genomų redagavimo metodų teisinio reglamentavimo problematiką, Lietuva palaikys ES valstybių narių iniciatyvą peržiūrėti šių dienų mokslinių atradimų bei technologijų nebeatspindinčią ES direktyvą 2001/18/EB.

Jis taip pat papasakojo, kokių veiksmų Lietuva imasi siekdama mažinti maisto švaistymo mastą.

„Galiu pasidžiaugti, kad leidome nebetaikyti specialiųjų prekybos standartų vaisiams ir daržovėms, pateikiamiems mažmeninei prekybai, kurių etiketėje įrašyta „Perdirbti skirtas produktas“. Tokiu būdu mūsų sodininkai galėjo įprasta kaina realizuoti nuo šalnų nukentėjusius obuolius, kurių derlius šiemet ir taip apie 80 proc. mažesnis“, – kalbėjo žemės ūkio ministras.

Europos Komisijos narys iškėlė ir gyvūnų gerovės klausimų svarbą, kuriems, anot jo, ir ateityje bus skiriamas didelis ES dėmesys. Taip pat diskusijos metu aptarta ir afrikinio kiaulių maro problema, aktuali visam žemynui.

„Kadenciją pradėjau susitikimu su žemės ūkio ministru, ją ir baigiu susitikimu su žemės ūkio ministru“, – atsisveikindamas pajuokavo eurokomisaras V. Andriukaitis, kurio kadencija Europos Komisijoje turėtų baigtis lapkričio 1 d.