Žemės ūkio ministerijoje surengta šventė „Kalėdos Žemaitijoje“

Data

2006 12 18

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija


2006-12-18

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOJE SURENGTA ŠVENTĖ „KALĖDOS ŽEMAITIJOJE“

 

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje Lietuvos ūkininkių draugija surengė šventę „Kalėdos Žemaitijoje“, kurios metu atidaryta kaimo moterų kalėdinių rankdarbių paroda – mugė, truksianti iki gruodžio 21 d.  

Šią paskutinę Advento savaitę atidarydama jau tradicine tapusią parodą, Lietuvos ūkininkų draugijos pirmininkė Marija Račkaitienė moterų, saugančių tautines tradicijas ir amatus, vardu padėkojo ministerijos darbuotojams už pagalbą ir paramą kaimo žmonėms, palinkėjo vilties, meilės šeimose ir gyvenime.

Draugijos moterys asmeniškai pasveikino ir jų draugijos globėją – žemės ūkio ministrę Kazimierą Prunskienę, tądien mininčią dvejų metų darbo Žemės ūkio ministerijoje sukaktį, ir įteikė jai amžino šeimos darnumo, namų šilumos ir jaukumo simbolį – lietuviškos duonos kepalą.

Ministrė pasidžiaugė, kad kaimo bendruomenių aktyvėjimas neapsieina be draugijos narių dalyvavimo, darbščiosios moterys sukasi ir visuose kaimiškuose renginiuose, žemės ūkio parodose. Įteikiant ministerijos atminimo dovanėles, draugijos narėms padėkota už entuziazmą, kaimo moterų verslumo ugdymą, gražias kūrybines idėjas, išradingumą, puoselėjant tautinį kultūros paveldą, propaguojant liaudies amatus. „Ryžtingai einant į priekį, pakankamai greitai ir turiningai prabėgo šie dveji metai. Sėkmės Jums tolesniuose darbuose, gražių, prasmingų ir dvasingų švenčių“, – linkėjo ministrė.

Šventėje ne tik skambėjo kalėdinės melodijos, bet vyko ir žemaitiškų kalėdinių patiekalų degustacija.

Lietuvos ūkininkių draugija, įkurta 1939 metais, savo bendramintes vėl draugėn subūrė netrukus po šalies Nepriklausomybės atkūrimo, 1992 metais. Ši draugija – tai savarankiška visuomeninė organizacija, kurios tikslas – gerinti kaimo moterų gyvenimo ir darbo sąlygas, tobulinti lyderystės įgūdžius, puoselėti tradicijas ir kaimo paveldą. Lietuvos ūkininkių draugija, įkūrusi 180 vietinių skyrių, šiuo metu turi apie 3 000 narių. Draugija ne tik rengia seminarus ir mokymo programas kaimo moterims, bet ir konsultuoja kaimo bendruomenių plėtros klausimais, bendradarbiauja su Norvegijos, Vokietijos, Lenkijos, Anglijos nevyriausybinėmis organizacijomis ir vykdo bendrus projektus.

  

 

 

 

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija
tel. (8~5) 239 10 16; el. paštas
spauda@zum.lt