Žemės ūkio ministerija prisijungė prie iniciatyvos „Studente, tapk ministru“

Data

2019 11 14

Įvertinimas
5
pagrin.JPG

Šiandien studentas Tomas Bacevičius vienai dienai tapo Vyriausybės nariu – žemės ūkio ministru.  Tokią galimybę jam suteikė Lietuvos studentų sąjungos organizuojamas projektas „Studente, tapk ministru!” ir Žemės ūkio ministerija.

Anot žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, šis Tarptautinei studentų dienai paminėti skirtas projektas ne tik skatina jaunimą domėtis politika, bet ir padeda pažinti tikrąjį ministerijų darbo pobūdį, ne tik tą, kuris matomas televizorių ekranuose.

„Tomas jau turėjo progos įsitikinti, kokia įtempta ministro darbotvarkė, kaip ji keičiasi ir neturi apibrėžtų darbo valandų. Jei tai jo neatbaidys nuo nori tapti politiku – tik džiaugsiuosi, juk Lietuvai labai reikia jaunų, entuziastingų ir protingų žmonių“, – kalba žemės ūkio ministras A. Palionis.

Projekto dalyvis Tomas savo ateitį mato politikoje, todėl, anot jo, iniciatyva „Studente, tapk ministru!“ yra puiki repeticija.


,,Pasirinkau Žemės ūkio ministeriją, nes tai puiki galimybė sužinoti, kokios pareigos ir atsakomybės lydi Vyriausybės ir ministro vykdomą politiką. Šis projektas skatina pažinti valdžios institucijų darbo specifiką, parodo ministerijos ir jos darbuotojų „virtuvę“, tai man, būsimam politikui, yra be galo įdomu ”, – teigia projekto dalyvis T. Bacevičius, pokalbyje su ministru A. Palioniu itin domėjęsis Lietuvos kaimo plėtros programos galimybėmis ir perspektyvomis.

Studentas susitiko ir su kanclere Lina Zinkevičiene, su kuria aptarė ministerijos veiklą,  kuruojamas sritis ir kitus svarbius kiekvienam būsimam ministrui klausimus. Taip pat lankėsi Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, Nacionalinėje žemės tarnyboje, stebėjo Vyriausybės valandą Seime.

Šiuo metu Tomas studijuoja Vytauto Didžiojo universitete politikos mokslus ir marketingo vadybos gretutines studijas. Atlieka Politikos mokslų grupės seniūno pareigas.