Žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviškas pienas“ prašo ministerijos pagalbos

Data

2005 09 08

Įvertinimas
0

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-09-08

 

ŽEMĖS ŪKIO KOOPERATYVAS „LIETUVIŠKAS PIENAS“ PRAŠO MINISTERIJOS PAGALBOS

 

Žemės ūkio ministerija yra susirūpinusi dėl gautos informacijos, jog kai kurios šalies pieno perdirbimo įmonės iš pieno gamintojų už pieno mėginių tyrimus atskaito didesnes nei nustatyta teisės aktuose, sumas.

Į ministeriją kreipėsi žemės ūkio kooperatyvo (ŽŪK) „Lietuviškas pienas“ generalinis direktorius Vytautas Lekešys ir paprašė imtis priemonių, kad AB „Žemaitijos pienas“ nutrauktų neteisėtą pinigų už atliekamus pieno tyrimus išskaičiavimą iš pieną šiai bendrovei pristatančių kooperatyvo narių bei grąžintų 2004 metais, kooperatyvo teigimu, neteisėtai pasisavintus pinigus. ŽŪK „Lietuviškas pienas“ nuo pat šių metų pradžios su AB „Žemaitijos pienas“ nesėkmingai mėgina išsiaiškinti, kodėl bendrovė, imdama pinigus iš pieno gamintojų už pieno mėginių tyrimus, nesivadovauja 2001 m. gegužės 9 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 146 „Dėl Pieno supirkimo taisyklių patvirtinimo“ ir 2004 m. gruodžio 20 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-671 „Dėl pieno tyrimo užduočių ir tyrimo kainų apmokėjimo valstybės įmonei ,,Pieno tyrimai““, ir gamintojams pateikiamose sąskaitose-faktūrose pateikia įvairias sumas, kartais net kelis kartus viršijančias už atliktus pieno mėginių tyrimus faktiškai reikalingą sumokėti sumą.

Kooperatyvo „Lietuviškas pienas“ kreipimasis svarstytas rugsėjo 6 d. pas Žemės ūkio ministerijos sekretorių Vytautą Grušauską vykusiame pasitarime, kuriame, be atsakingų ministerijos specialistų dalyvavo Žemės ūkio rūmų, ŽŪK „Lietuviškas pienas“ ir VĮ „Pieno tyrimai“ atstovai. Į pasitarimą, nors buvo kviesti, AB „Žemaitijos pienas“ atstovai neatvyko. Jų atsiųstame rašte pateikti atsisakymo atvykti motyvai buvo tokie: „neaišku, kokius dokumentus įmonė turi parengti, kad būtų išsiaiškinti nesutarimai dėl atsiskaitymo už pieno mėginių tyrimus, o už atsiskaitymą su pieno gamintojais atsakingi bendrovės pareigūnai šiuo metu atostogauja“.

Pasak ŽŪK „Lietuviškas pienas“ generalinio direktoriaus Vytauto Lekešio, jis ir kooperatyvo nariai nori, kad AB „Žemaitijos pienas“ atstovai paaiškintų, kuo vadovaujantis išrašomose sąskaitose-faktūrose už pieno mėginių tyrimus pateikiamos sumos neatitinka žemės ūkio ministro įsakymuose nurodytų įkainių. Kooperatyvo vadovo turimomis žiniomis, taip ženkliai padidintų įkainių už pieno mėginių tyrimą netaiko nė viena kita šalies pieno perdirbimo įmonė.

Tai, kad AB „Žemaitijos pienas“ pateikiamose sąskaitose-faktūrose dažnai skiriasi už pieno mėginio ištyrimą mokėtina suma, patvirtino bei tokių pavyzdžių pasitarimo dalyviams pateikė ir VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius Saulius Savickis.

Žemės ūkio ministerija pakartotinai kreipsis į AB „Žemaitijos pienas“, kad paaiškintų, kokiais kriterijais vadovaudamasi bendrovė nustato didesnę sumą, nei faktiškai reikia mokėti už atliktą pieno mėginių tyrimą.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 66, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas
spauda@zum.lt