Vyriausybė dėl sausros skelbia ekstremalią situaciją visoje šalyje

Data

2018 07 04

Įvertinimas
5
climate-change-2241061_1920.jpg

Vyriausybė dėl ūkininkus alinančios stichinės sausros nutarė skelbti ekstremalią situaciją visoje šalyje.

„Siūlome tiesiog fiksuoti situaciją, kad bet kas Lietuvoje netekęs derliaus galėtų išvengti sankcijų iš Europos Komisijos (EK) ir iš Žemės ūkio ministerijos institucijų dėl neįvykdytų įsipareigojimų, susijusių su Europos Sąjungos paramos išmokėjimu, ir kad kiekvienas ūkininkas galėtų apeliuoti į force majeure aplinkybes prieš savo produkcijos supirkėjus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse“, – Vyriausybės posėdyje šiandien kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Pasak ministro, paskelbus valstybės lygiu ekstremalią situaciją, Vyriausybei būtų lengviau derėtis su EK ir dėl aplinkosaugos reikalavimų palengvinimo.

„Mes jau kreipėmės į EK prašydami, kad leistų ganyti gyvulius teritorijose, kurias būtų privalu palikti aplinkosaugai, pūdymui ir taip toliau“, – aiškino ministras. Remiantis 2006–ųjų metų duomenimis prognozuojama, kad vasarinių pasėlių derliaus nuostoliai gali siekti 15–50 procentų.

Speciali vyriausybės komisija praėjusią savaitę pasiūlė dėl sausros padarinių žemės ūkiui skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu. Tai leistų žemdirbiams sumažinti savo įsipareigojimus žemės ūkio produkcijos supirkėjams.

Daugiau informacijos dėl įsipareigojimų esant sausrai rasite čia.