Viešojoje įstaigoje „Ekoagros“ įtariama nusikalstama veikla

Data

2013 12 05

Įvertinimas
0

Žemės ūkio ministerija šiandien kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą prie VRM prašydama ištirti, ar Viešosios įstaigos „Ekoagros“ darbuotojų veiksmuose yra nusikalstamos veikos požymių, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str., 184 str. ir 228 str.

Žemės ūkio ministerija gavo tarnybinį pranešimą, kad iš VšĮ „Ekoagros“ sąskaitos rugsėjo 19 ir 20 dienomis buvo padaryti trys pavedimai po 100 000 Lt į Lietuvos žemės savininkų sąjungos sąskaitą. Pranešta, jog minėtu laikotarpiu banko internetine prieiga galėjo naudotis tik VšĮ „Ekoagros“ direktorius Gintaras Nagulevičius, o VšĮ „Ekoagros“ neturėjo jokių finansinių įsipareigojimų Lietuvos žemės savininkų sąjungai.

Všį „Ekoagros“ dalininkai lygiomis dalimis yra Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijos. G. Nagulevičius į VšĮ „Ekoagros“ direktoriaus pareigas buvo paskirtas Žemės ūkio ministro 2012 m. rugpjūčio 2 d. įsakymu Nr. 3P-90. Dirbti pradėjo 2012 m. rugpjūčio 6 d. Prieš tai jis dirbo „Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodinio centro" direktorės pavaduotoju ir tuo metu buvo Lietuvos žemės savininkų sąjungos (LŽSS) Tarybos pirmininkas.

Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, manoma, kad tokiais veiksmais VšĮ „Ekoagros“ galėjo būti padaryta materialinė žala, todėl tarnybų prašoma ištirti ar laikotarpyje nuo G.Nagulevičiaus paskyrimo į VšĮ „Ekoagros“ direktoriaus pareigas, jo ir kitų asmenų veiksmuose yra nusikalstamos veikos požymių, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str., 184 str. ir 228 str.

Pareigūnų prašoma spręsti klausimą dėl VšĮ „Ekoagros“ direktoriaus G. Nagulevičiaus laikino nušalinimo nuo pareigų, kad nebūtų daromas poveikis kitiems VšĮ „Ekoagros“ darbuotojams ar imtasi veiksmų galimai neteisėtai veikai nuslėpti. Tai gali sutrukdyti objektyviam galimai nusikalstamos veikos ištyrimui.

Šiandien į Kauną skubiai išvyko ir Žemės ūkio ministerijos darbuotojai tikrinti tarnybiniame pranešime išdėstytus faktus apie VšĮ „Ekoagrus“.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 014