Viena turtingiausių pasaulio šalių naujų rinkos partnerių žvalgosi Lietuvoje

Data

2017 11 21

Įvertinimas
0
DSC_0206.JPG

Persijos įlankos regiono valstybė Kataras siekia stiprinti dvišalius santykius su Lietuva. Nors Kataras yra viena didžiausių gamtinių dujų eksportuotojų pasaulyje, tačiau yra priklausomas nuo maisto importo. Pasak šiandien Žemės ūkio ministerijoje apsilankiusio Kataro valstybės ambasadoriaus Lietuvai Ahmedo Saif Saif Khalaf Al-Midhadi, naujų rinkų besidairantis Kataras Lietuvą mato kaip puikią partnerę žemės ūkio prekybos ir abipusių investicijų srityje.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Kataro buvo užmegzti prieš 25 metus. Ambasadorius A. S. Al-Midhadi yra pirmasis Lietuvai akredituotas Kataro ambasadorius, reziduojantis Lenkijoje. Iki 2016 m. mūsų šaliai buvo akredituota Kataro ambasada Vokietijoje.

„Iki šiol didžiąją dalį maisto produktų įsiveždavome iš kaimyninių šalių, tačiau dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos ypač akcentuojame apsirūpinimo maistu politiką ir ieškome naujų nuolatinių rinkos partnerių“, – pokalbio su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku metu sakė ambasadorius.

Pasak  A. S. Al-Midhadi, Kataras vertina ES maisto produktų kokybę. Šios šalies rinką domina pieno produktai, paukštiena, gyvi galvijai ir kt. Ambasadoriaus teigimu,  investicijų galimybės Katare yra vienos liberaliausių regione.

Iki šiol Lietuvos žemės ūkio ministerija nebuvo užmezgusi jokių tarpinstitucinio bendradarbiavimo ryšių su Kataru. Nedideli ir dabartiniai žemės ūkio bei maisto prekių eksporto į Katarą kiekiai. Pernai importo iš Kataro nebuvo, o eksportas sudarė tik 8 tūkst. eurų. 2016 metais eksportuoti lietuviškos kilmės vandenys, o 2017 m. buvo išvežta ir kiaušinių produktų.

Žemės ūkio ministras B. Markauskas, ambasadoriui pristatęs Lietuvos žemės ūkio situaciją ir eksporto galimybes, perdavė Kataro žemės ūkio ministrui kvietimą atvykti į Vilniuje vyksiančią tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt 2018“.