Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkiniai praturtinti ežeriniais sykais

Data

2020 05 28

Įvertinimas
2
1.JPG

Šiomis dienomis į Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkinius išleista 230 tūkst. paaugintų ežerinio syko jauniklių. Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, siekdama gausinti žuvų išteklius, intensyviai vykdo pavasarinius ežerų ir kitų vandens telkinių įžuvinimo darbus. 

Po 90 tūkst. jauniklių išleista į Alaušo ežerą (Utenos r.) ir Antalieptės marias (Zarasų r.), dar 50 tūkst. – į Vencavo ežerą (Zarasų r.). 

Sykai Lietuvoje veisiami nuo 2000 metų. Anksčiau vandens telkiniai buvo žuvinami sykų lervutėmis, bet tokio įžuvinimo būdo atsisakyta ir į ežerus pradėta leisti paaugintus sykų jauniklius. Sykams tinkamas ežeras turi būti skaidrus, labai gilus ir pratakus. Tai trys būtinos sąlygos. Šioms žuvims reikia didelių gylių, kad vasarą rastų šalto vandens. Jų nerštui būtina srovė. 

Sykai minta vėžiagyviais, moliuskais, vabzdžių lervomis, rečiau žuvų mailiumi. Palyginti su kitomis sykų formomis ir populiacijomis, auga lėtai: pirmąją vasarą užauga iki 10–30 g, septynerių metų – iki 37 cm ilgio ir 450 g svorio.