TŪB „Mėta“ Vokietijos vartotojams pristatys ekologišką produkciją

Data

2005 01 05

Įvertinimas
0

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 

Informacija

2005 sausio 05 d.

Tel.: 2391-016, Faks. 2391-015;

http://www.old.zum.lt ;  el.paštas: jurgap@zum.lt

 

TŪB „MĖTA“ VOKIETIJOS VARTOTOJAMS PRISTATYS EKOLOGIŠKĄ PRODUKCIJĄ 

 

Sausio 21-30 dienomis Vokietijoje vyksiančioje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje - mugėje „Žalioji savaitė 2005“ („Grüne Woche 2005“) pirmą kartą dalyvaus TŪB „Mėta“, kuri Vokietijos vartotojams pristatys ekologiškas arbatas ir ekstraktus.

Žalioji savaitė“ skirta vartotojams, todėl visuose parodos stenduose aktyviai vyks prekyba. Tarptautinėje parodoje bus pateikta daug naujovių vaisių, daržovių augintojams bei perdirbėjams, žuvies, mėsos, pieno produktų, gėrimų gamintojams. Parodos metu vyks tarptautiniai susitikimai, diskusijos, kitos teorinės konferencijos ir praktiniai žemės ūkio technologijų pasiekimų demonstravimai.

Tikroji ūkinė bendrija „Mėta“ (Vaidotai, Vilniaus r.) yra privati įmonė, įkurta 1989 metais. Kaip informavo įmonės savininkas Mindaugas Vyskupaitis, ,,Mėtai“ suteikti IFOAM ECOAGROS sertifikatai gaminti eterinius aliejus, ekstraktus, vaistažolių arbatas, masažinio medaus mišinius iš natūralios ir ekologiškos vietinės žaliavos. Ši įmonė, kurios asortimentą sudaro net 47 produktų rūšys, yra vienintelė tokio pobūdžio įmonė Baltijos šalyse.

TŪB „Mėta“ per metus pagamina 17 rūšių eterinių aliejų, skirtų vonioms, masažui, inhaliacijoms, kompresams, aromatinėms lempoms. Įmonė iš ekologiškos žaliavos gamina ir 13 rūšių vandeninius ekstraktus atpalaiduojančioms, inhaliacinėms bei gydomosioms vonioms, odos, kojų, plaukų priežiūrai, pirčių garinėms. Į vandeninius ekstraktus, kurių unikalaus gamybos proceso metu per metus įmonė gali pagaminti per 200 tonų, nededama jokių sintetinių konservantų.

Vaistažolių arbatoms gaminti įmonė naudoja Lietuvos ekologiniuose ūkiuose išaugintus vaistinius augalus. Įmonėje įdiegta RVASVT (Rizikos veiksnių  analizė svarbiuose valdymo taškuose) sistema. Šiuo metu „Mėta“ gamina 10 rūšių vaistažolių ir jų mišinių arbatų iš čiobrelių, didžiosios dilgėlės, jonažolės, kmynų, medetkos, ramunėlių žiedų, melisos, pipirmėtės, raudonėlio. Įmonė turi savo džiovyklas, tad per metus paruošia 30 tonų džiovintos vaistinės ar prieskoninės žaliavos.

TŪB „Mėta“ jau 5 metus yra aktyvi Europos Sąjungos mokslinių projektų Copernicus ir Eureka dalyvė, tiekianti eterinius aliejus ir ekstraktus moksliniams tyrimams ir juose dalyvaujanti. Šių tyrimų tikslas yra ištirti ir pritaikyti gamyboje natūralius ir ekologiškus maisto produktų konservantus iš augalinės žaliavos. Atliekami ir ekologiškų trąšų iš augalinių ekstraktų, kurios bus naudojamos daržovių auginimui šiltnamiuose, tyrimai.

„Šiuo metu aktyviai ieškome rinkų Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, tad tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2005“ tikimės ne tik pristatyti vartotojams savo natūralią produkciją, bet ir užmegzti naudingus verslo kontaktus“, - sakė Mindaugas Vyskupaitis.

 

 

Parengė Jurga Palionytė

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.