Trys dienos lietuviško Advento Berlyne

Data

2013 12 06

Įvertinimas
0

Šią savaitę Vokietijos sostinėje kvepėjo lietuviška duona ir skilandžiu - tris dienas iš eilės įvairiuose renginiuose Berlyne buvo pristatomi lietuviški maisto produktai ir tautinis paveldas.

Gruodžio 5 d. įvyko jau septintą kartą iš eilės organizuojama bendra Lietuvos ambasados bei  Lietuvos ir Saksonijos-Anhalto žemės ūkio ministerijų Advento šventė. Nepaisant Vokietijos žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie gresiančią vėtrą, į renginį atvyko Vokietijos Bundestago ir ministerijų atstovų, diplomatų ir kitų garbingų svečių bei ištikimų Lietuvos bičiulių.

Vakaro svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis ir Saksonijos-Anhalto žemės ūkio ministras Hermannas Onko Aeikensas.

Renginio šeimininkai pasidžiaugė gražia, jau tradicija tapusia švente ir teigė sieksiantys ateityje pratęsti glaudų abiejų šalių bendradarbiavimą.

H. O. Aeikensas pasveikino Lietuvą sėkmingai pabaigus pagrindinius pirmininkavimo ES Tarybai darbus, ypatingai pabrėžė sėkmingą Lietuvos pirmininkavimą žemės ūkio srityje, kurio metu buvo baigtos derybos dėl naujosios BŽŪP.

Renginio svečiai taip pat buvo supažindinami su tradiciniais lietuviškais amatais ir turėjo galimybę įsigyti įvairiausių dirbinių, kuriais papildė savo kalėdinių dovanų krepšelius.

Kaip ir kiekvienais metais renginio metu buvo organizuojama loterija, kurioje dalyvaujantys svečiai galėjo išlošti kelionę keltu iš Kylio į Klaipėdą. Loterijos metu surinktomis lėšomis buvo paremta lietuvių šeštadieninė mokyklėlė. 

Dar vienas Berlyne jau tradicija tapęs renginys - žemės ūkio diplomatų metinis priėmimas įvyko gruodžio 4 d. Jis kasmet sulaukia aukščiausio lygio Vokietijos valstybės institucijų bei maisto ir žemės ūkio pramonės atstovų dėmesio. Renginio metu veikusiame Lietuvos stende, kuriame buvo lietuviško sūrio, duonos, skilandžio ir neseniai saugomą produkto pavadinimą ES lygiu įgijusio lietuviško midaus lankėsi Vokietijos federalinės žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriai Robertas Kloosas ir Peteris Bleseris.

Be tradicinių žiemos renginių Lietuvos ambasada gruodžio 3 dieną kartu su Ukrainos ambasada Berlyne organizavo bendrą prieškalėdinį jaunųjų džiazo atlikėjų iš Vilniaus ir Kijevo koncertą. Vakaro metu taip pat buvo pristatytas lietuviškas kulinarijos paveldas, Lietuvos ūkininkių draugijos atstovės supažindino svečius su tradiciniais lietuviškais amatais.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 014