Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

Data

2019 12 05

Įvertinimas
1
JAPONIJA.jpg

Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją ne tik auga, bet ir didėja jo įvairovė. Itin svarbu, kad šią rinką atranda ne tik didžiosios, bet ir mažos bei vidutinės Lietuvos įmonės. Viceministras E. Gustas pasidžiaugė, kad mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės pradėjo sėkmingai naudotis ES - Japonijos laisvosios prekybos susitarimo suteiktomis lengvatinėmis prekybos galimybėmis.

Japonai pristatė maisto saugos kontrolės rezultatus po Fukušimos atominės elektrinės avarijos. E. Gustas pažymėjo, kad per pastaruosius kelis metus maisto saugos pažeidimų maisto importo siuntose nebuvo užfiksuota. Pabrėžta, kad Lietuva pasitiki japonų maisto kontrolės sistema ir remia jų pastangas supaprastinti maisto eksportą į ES.

Viceministrų susitikimo metu nutarta atsižvelgti į liberalesnių prekybos reikalavimų taikymo galimybę, įvertinus užkrečiamųjų gyvūnų ligų pasireiškimo riziką ir taikomų kontrolės priemonių efektyvumą. Taip bus siekiama išvengti galimų gyvūninės kilmės maisto eksporto draudimų ateityje.

Dvišalio susitikimo metu aptarti ir kiti Lietuvos, ES ir Japonijos prekybos klausimai, ypač susiję su eksporto leidimais.

Pasidžiaugta Toyohaši mieste organizuojamu maisto pramonės verslo forumu, kuris jau sulaukė didelio vietos importuotojų bei distributorių susidomėjimo.