Tarptautinės parodos “Žalioji savaitė" lankytojai galės paragauti lietuviškų šakočių

Data

2003 12 09

Įvertinimas
0

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 

Informacija

 

2003 m. gruodžio 09 d.


Tel.: 239 10 16,  Faks.: 239 10 15;
http://www.old.zum.lt ; el.paštas: [email protected]

 

TARPTAUTINĖS PARODOS “ŽALIOJI SAVAITĖ" LANKYTOJAI GALĖS PARAGAUTI LIETUVIŠKŲ ŠAKOČIŲ 

 

2004 m. sausio 16-25 dienomis Berlyne vyksiančioje tarptautinėje maisto ir žemės ūkio bei sodininkystės parodoje „Gruene Woche 2004“ („Žalioji savaitė 2004“) Lietuvos stendą – stilizuotą kaimišką smuklę  - papuoš ir UAB “Romnesa” šakočiai.

Įmonės, parodoje sėkmingai dalyvavusios ir pernai, savininko Romualdo Spulio teigimu, vokiečiams patiko ir dideli (iki 15 kg), ir mažo svorio (nuo 150 g) šakočiai, kuriuos lankytojai pirko kaip suvenyrus. Didelės įtakos šakočių populiarumui turėjo tai, kad šis gaminys puikia išvaizda ir geru skoniu nė kiek nenusileidžia tortams, o šakočių galiojimo laikas net 6 mėnesiai. Jiems kepti naudojami tik kokybiški ir švieži produktai. „Vokiečiai kepa kiek kitokios išvaizdos šakočius, todėl noriai pirko lietuviškus, norėdami palyginti“, - sakė R.Spulis.

UAB “Romnesa”, įsteigta 1997 m. Strigailiškio kaime (Ignalinos raj.), savo veiklą pradėjo kepdama duonos ir pyrago gaminius. Plečiant asortimentą, imta kepti ir šakočius, kurių gamyba sparčiai plėtėsi. Jau nuo 1999 m. šių tradicinių lietuviškų skanumynų gamyba tapo pagrindine įmonės veikla. Šiandien „Romnesos“ šakočiai puošia vaišių stalus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Atsiradus galimybei eksportuoti savo gaminius į ES šalis, buvo nuspręsta rekonstruoti kepyklą. 2002 m. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos ir UAB “Romnesa” pasirašė paramos sutartį, pagal kurią SAPARD lėšomis buvo finansuotas šakočių gamybos plėtros projektas. Įmonė buvo visiškai rekonstruota pagal Europos Sąjungos reikalavimus, joje įdiegta RVASVT (Rizikos veiksnių  analizės ir svarbiųjų valdymo taškų) sistema  bei ISO 9001:2000 kokybės sistema.

Šiuo metu UAB “Romnesa” yra šakočių gamybos lyderė Lietuvoje, kurios gamybiniai pajėgumai per parą viršija 1000 kg.

 

Parengė Jurga Palionytė

 

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.

 

Nuotraukoje: Parodos ,,Gruene Woche 2003” metu Lietuvos žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis su kolega Latvijos žemės ūkio ministrui Martins Roze prie ,,Romnesos” stendo.