Šviečiamoji gyvulininkystės programa tęsiasi

Data

2020 06 01

Įvertinimas
2
piesiniai-600x400.jpg

Sušvelnėjus karantino sąlygoms, nuo birželio 1 d. vaikų darželiuose, dalyvaujančiuose šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“, vėl atsirado galimybė rengti  ūkinių gyvūnų parodėles ir muges. Tikimasi, kad ir mokyklų klasės, dalyvaujančios programoje, vėl galės rengti pažintines išvykas į ūkininkų ūkius, kuriuose auginami gyvuliai.

Šiemet kovo mėnesį pradėta įgyvendinti Žemės ūkio ministerijos finansuojama Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“ skirta skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, taip pat gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Ši programa yra labai svarbi vaikams ir moksleiviams, nes daugelis jų jau neturi galimybių tiesiogiai pamatyti kaime auginamų gyvulių. Vaikai dažnai net nebežino, iš kur gaunamas pienas, nėra matę gyvos karvės, todėl Žemės ūkio ministerija labai norėjo šią spragą užpildyti ir praplėsti vaikų akiratį.

Programa pritaikyta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, pradinio (1–4 klasių) ir pagrindinio ugdymo (5–8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams.

Šiais metais  programoje  dalyvauja 40 darželių ir mokyklų:  po 15 ikimokyklinio, priešmokyklinio  ir pradinio ugdymo įstaigų bei 10  pagrindinio ugdymo įstaigų.

Nors karantinas sujaukė visus planus, tačiau programą administruojančios VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros darbuotojų dėka atrinktos įstaigos buvo aprūpintos edukacijai reikalingomis priemonėmis. Į mokyklas ir darželius iškeliavo pratybų knygelės, spalvinimo albumėliai, pažintiniai vaizdo filmukai apie ūkinius gyvūnus, dėlionės ir kt.

Ugdymo įstaigos, pasinaudodamos gauta medžiaga, nuotoliniu būdu organizavo vaikų ir jaunimo švietimo pamokėles. Vaikai savarankiškai ir labai aktyviai įsitraukė į veiklas. Programos dalyviai piešė, tapė, karpė, klijavo ūkinių gyvūnėlių figūrėles. Peržiūrėję filmukus ir atlikę užduočių knygeles  užduotis, mokiniai fotografavo savo augintinius ir kt.

Savo įspūdžiais ir nuveikta veikla  programos dalyviai dalijasi socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1555069951318288&id=492696640888963