Susitiko Vokietijos ir Lietuvos žemės ūkio ministrai

Data

2017 01 20

Įvertinimas
0
Vokietijos žemės ūkio ministras.jpg

Sausio 20 d. Berlyne vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvos stendą aplankė Vokietijos federalinis maisto pramonės ir žemės ūkio ministras Christian Schmidt. Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įteikė jam lietuviškos duonos ir sūrio.

Paroda „Žalioji savaitė“ yra viena seniausių ir populiariausių parodų Vokietijoje, sulaukianti didelio įvairių šalių lankytojų dėmesio. Pastaraisiais metais paroda „Žalioji savaitė“ sutraukia apie pusę milijono lankytojų. Šiemet šioje tarptautinėje parodoje savo produkciją demonstruoja 1650 dalyvių iš 66 pasaulio šalių. Mugė užima 118 000 kv. m. plotą.

Šių metų parodos „Žalioji savaitė 2017“ partnerė yra Vengrija. Praeitais metais buvo Marokas – pirma šalis partnerė esanti ne Europoje. Šiais metais planuojama surengti apie 300 konferencijų, susitikimų, seminarų. Į parodą atvyko  apie 70 žemės ūkio ministrų, viceministrų ir kitų aukšto rango pareigūnų.

Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerių. 2016 m. sausio-rugsėjo mėn. eksportas į Vokietiją sudarė 8,5 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktais eksporto. Į Vokietiją eksportuojami pieno produktai (grietinėlė, sūriai ir varškė), žuvies produktai, produktai naudojamų gyvūnų pašarams, rapsų sėklos, grietininiai ledai.

Lietuva šioje tarptautinėje parodoje dalyvauja jau 15-tą kartą.