Su Prezidentu aptartas pasirengimas maistu aprūpinti gyventojus

Data

2020 04 03

Įvertinimas
0
DSC_1058.jpg

Šiandien žemės ūkio ministras Andrius Palionis kartu su šalies Prezidentu Gitanu Nausėda ir žemės ūkio bei maisto sektoriaus atstovais aptarė pasirengimą aprūpinti gyventojus maisto produktais, taip pat priemones, kurios galėtų sušvelninti karantino padarinius žemės ūkiui, maisto gamybos verslui.

Šalies vadovas teiravosi pieno, mėsos, grūdų perdirbėjų asociacijų atstovų bei pieno ir paukštienos produkcijos gamintojų, kaip įmonės tęsia veiklą karantino sąlygomis, ar užtektinai pagaminama maisto produktų, kokių sunkumų kyla gamyboje, ar nekyla kitų rizikų, galinčių lemti gamybos ar maisto produkcijos tiekimo rinkai sutrikimus.

„Pasaulyje pasklidęs COVID-19 virusas kelia grėsmę visai maisto tiekimo grandinei, tvaraus žemės ūkio sektoriaus išlikimui ir kaimo vietovių socialinio stabilumo išsaugojimui. Tai tikrai neeilinis iššūkis ir visų mūsų susitelkimas yra būtina sąlyga įveikti kliūtis“, - akcentavo ministras A. Palionis.

Apie Lietuvos žemės ūkiui tenkančią naštą, susijusią su koronaviruso įtaka, ministras jau kalbėjosi su aukštais ES pareigūnais, kitų ES valstybių žemės ūkio ministrais. Ragindamas Europos Komisiją imtis konkrečių ir ambicingesnių žingsnių dėl žemės ūkio rinkų apsaugojimo, šiandien oficialiai kreipėsi į žemės ūkio komisarą su prašymu, kad būtų aktyvuota viena iš rinkos reguliavimo priemonių – privatus saugojimas pieno produktams bei būtų sudaryta galimybė paukštienos privačiam saugojimui. 

Ministras akcentavo, kad maisto Lietuvos gyventojams tikrai užteks, nes šalis gali patenkinti vidaus poreikius ir gyventojus aprūpinti maisto produktais. Šiuo metu mažiau negu reikia pagaminama tik kiaulienos, daržovių ir vaisių.

Vaizdo konferencijoje taip pat aptartas verslo atstovų iškeltas klausimas, kaip suvaldyti COVID-19 rizikas ir užtikrinti nepertraukiamą gamybą. Įmonių atstovai pabrėžė, kad jau dabar taiko ypatingas saugos priemones ir būdus, tačiau pasigenda aiškesnių rekomendacijų, kaip elgtis kritiniais atvejais.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį ir į valstybės maisto rezervo formavimą. Jis paragino Žemės ūkio ministeriją kuo greičiau atlikti reikalingas procedūras ir užtikrinti, kad valstybės maisto rezervas būtų aprūpintas būtinais maisto produktais, o prireikus jį panaudoti, nekiltų jokių kliūčių.