Strateginio planavimo komitetas pritarė Žemės ūkio ministerijos pasiūlymams

Data

2005 12 02

Įvertinimas
0

Žemės ūkio ministerija

2005-12-02

 

 

STRATEGINIO PLANAVIMO KOMITETAS PRITARĖ ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS PASIŪLYMAMS

 

Žemės ūkio ministrė prof. habil. dr. Kazimiera Prunskienė gruodžio 2 d. spaudos konferencijoje pristatė ir plačiau pakomentavo Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto priimtus nutarimus, kurie turės didelę reikšmę šalies žemės ūkio  sektoriaus ateičiai.

Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas penktadienį pritarė Žemės ūkio ministerijos pateiktiems pasiūlymams dėl linų sektoriaus finansavimo iki 2013 m. ir tiesioginių išmokų lygio 2006 m. Nutarta, kad ateinančiais metais šios išmokos nebus mažesnės negu šiemet, tačiau dėl didėjančių galvijų skaičiaus ir mažėjančios leistinos paramos iš Kaimo plėtros 2004-2006 m. plano papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms iš valstybės biudžeto reikės skirti apie 44 mln. litų.

Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė pabrėžė, kad tiesioginių išmokų dydžio svarstymas Strateginio planavimo komitete buvo reikalingas dėl to, kad, priėmus atitinkamą sprendimą, jį iki šių metų pabaigos būtina pateikti Europos Komisijai. Pastaroji išnagrinės pateiktus skaičiavimus, patikrins, ar numatomas paramos lygis neviršija leistinos ribos ir tik tuomet patvirtins Lietuvos 2006 metų finansinį paketą papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms bei maksimalius leistinus šių išmokų dydžius.

Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto posėdyje kartu su ministerijos pareigūnais dalyvavo ir Žemės ūkio rūmų bei kitų žemdirbių organizacijų atstovai. Ministrė pasidžiaugė, kad pasisekė rasti kompromisinį susitarimą dėl minėtų papildomų 44 mln. litų skyrimo tiesioginėms išmokoms. „Džiaugiuosi, kad ir Premjeras, ir finansų ministras priėmė mūsų argumentus, suprasdami, kad nė vienai žemės ūkio sričiai negalima trauktis atgal nuo to, kas jau yra pasiekta“, - sakė ministrė.

Kitas Žemės ūkio ministerijos laimėjimas Strateginio planavimo komitete, pasak ministrės K. Prunskienės, yra tas, kad patvirtinta Linų programa iki 2013 m. Šią programą Vyriausybės pavedimu rengė ministerijos specialistai.

Linininkystė yra perspektyvi šalies žemės ūkio šaka, todėl ji bus ir toliau remiama, o vietoje metinės 1 mln. Lt dydžio nacionalinės paramos per artimiausius trejus metus šiai šakai kasmet bus skiriama po 3 milijonus litų. „Šios lėšos bus mokamos iš Kaimo rėmimo programos resursų, kuriuos, struktūrizuodami jų paskirtį, užtikrinsime ministerijos lygiu“, - teigė žemės ūkio ministrė K. Prunskienė.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 66,  faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt