Stiprinami ekonominiai ryšiai su Japonija

Data

2018 10 15

Įvertinimas
1
43657175_10157981744737516_8754484882282905600_n.jpg

Japonijos rinka vis labiau atsiveria lietuviškiems produktams – jų eksporto klausimus bei kitas aktualijas praėjusią savaitę tekančios saulės šalyje aptarė Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio viceministrai Venantas Griciūnas ir Susumu Hamamura.

Susitikimo metu  aptartos sudėtinių produktų, tokių kaip pica, kibinai ir pan., kurių sudėtyje yra paukštienos ir sūrio, eksporto galimybės. Sutarta nedelsiant pradėti reikiamų sertifikatų derinimo procedūras.

Nemažai dėmesio susitikimo metu skirta ir prekybai gyvūnais augintiniais tarp abiejų šalių. Netrukus turėtų būti baigtos šunų ir kačių eksporto sertifikato derinimo procedūros, atversiančios galimybes Lietuvos veisėjams savo augintinius eksportuoti į Japoniją. Taip pat laukia ir kita gera žinia – netrukus lietuviams, norintiems keliauti į Japoniją su savo augintiniais, nebereikės vykti į Lenkiją ar Latviją atlikti pasiutligės tyrimo. Aptarta galimybė šiuos tyrimus atlikti Lietuvoje. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas įvertinas kaip tinkamas vykdyti pasiutligės tyrimus, belieka tik sulaukti Japonijos žemės ūkio ministro patvirtinimo.

Nemažas dėmesys buvo skirtas afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimui Azijos šalyse. Japonijos atstovai buvo pakviesti apsilankyti Lietuvoje įkurtuose AKM kompetencijos centruose ir susipažinti su Lietuvos pasiekimais suvaldant šią ligą.

Lietuvos – Japonijos verslo forume žemės ūkio viceministras V. Griciūnas  pristatė Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonę. Pristatyme akcentuota, kad prekybos augimo potencialas yra neišnaudotas, o abipusis šalių įmonių noras bendradarbiauti yra ypač didelis. Forumo metu sutikti maisto prekių importuotojai išsakė didžiulį norą intensyviau dirbti su Lietuvos įmonėmis, ypač – su pieno ir konditerijos produktų.

Žemės ūkio viceministras V. Griciūnas, susitikęs su Indonezijos bei Malaizijos šalių ambasadoriais, reziduojančiais Japonijoje, aptarė dvišalio bendradarbiavimo vystymo galimybes, taip pat sutarė dėl veiksmų, susijusių su kiaušinių produktų eksporto leidimu į Malaiziją bei Indoneziją gavimu. Iškeltas klausimas ir dėl pieno produktų eksporto į Indoneziją.  Šios šalies ambasadorius pakvietė Lietuvos įmones lapkričio mėnesio pabaigoje dalyvauti SIAL parodoje, kuri yra viena didžiausių regione.

2017 metais iš Lietuvos į Japoniją išvežta daugiau kaip 318 t pieno produktų, daugiau kaip 120 t žuvies ir jos gaminių, o per 7 šių metų mėnesius į šią šalį jau eksportuota daugiau nei 826 t pieno produktų, daugiau kaip 388 t žuvies ir jos gaminių.