Startavo pažintinė žuvininkystės programa moksleiviams

Data

2018 11 23

Įvertinimas
0
WP_20181107_007.jpg

               

Startavo Žemės ūkio ministerijos sukurta pažintinė žuvininkystės programa moksleiviams „Išauginta Europos Sąjungoje“.  

Ši programa, kurioje gali dalyvauti 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai, yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. Jos tikslas – plėsti programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, informuoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Šiais metais programoje dalyvauja šešios mokyklos: Alytaus rajono Miroslavo gimnazija, Prienų rajono Šilavoto pagrindinė mokykla, Kaišiadorių rajono Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinė mokykla, Šilutės rajono Vainuto gimnazija, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Kaišiadorių rajono Žaslių pagrindinė mokykla.

Programos dalyviai jau dalyvavo pažintinėse pamokose su lektoriumi, o dabar planuoja vykti į akvakultūros, žuvivaisos ūkius ir profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus.

Numatoma, kad paskutiniame programos etape jos dalyviai bus pakviesti dalyvauti konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos metu gautas žinias.

Akvakultūra – sparčiausiai augantis maisto gamybos sektorius pasaulyje. Ekspertai prognozuoja, kad jau visai netrukus ūkiuose išaugintos produkcijos kiekis pralenks pasaulinę laukinių žuvų žvejybą, kuri šiuo metu vis dar dominuoja rinkoje.