2021-08-26

Skaitmeninių technologijų paroda „Inno panorama“ lankytojus stebina naujovių gausa

Verslo ir technologinės inovacijos, bioekonomikos sektoriaus sukurti  produktai, tiksliojo ūkininkavimo galimybės. Visa tai – šiandien prasidėjusioje specializuotoje žemės ūkio inovacijų parodoje „Inno panorama 2021“. Ji vyks rugpjūčio 26–28 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje.

Paroda – įvairių sričių inovacijų koncentracija vienoje vietoje – siekia padėti atrasti skaitmeninių technologijų pritaikymo galimybes žemės ir miškų ūkyje. Lankytojai gali susipažinti su moderniausia žemės ūkio technika ir technologijomis, aplinkos priežiūros ir aplinkosaugos inovacijomis.

Pasak parodos atidaryme dalyvavusio Žemės ūkio ministerijos kanclerio Valdo Aleknavičiaus, jos misija  – suteikti žemės ir miškų ūkiui naują kvėpavimą. ,,Tačiau svarbu ne tik žinoti naujausias tendencijas, bet ir susipažinti su gerąja patirtimi –  sėkmingai įgyvendintais novatoriškais projektais, įdiegtais skaitmeniniais sprendimais”, – sakė kancleris.

Šių metų parodoje suplanuota dvi dienas vyksianti mokslinė praktinė konferencija „Sprendimai regionų plėtrai. Geroji Kaimo plėtros programos patirtis ir galimybės“. Viena pagrindinių jos temų  –  „Skaitmenizacija žemės ūkyje“. Savo patirtimi diegiant naujausias technologijas žemės ūkyje dalysis ir Lietuvos kaimo plėtros programos galimybes inovatyviems sprendimams pristatys verslo, mokslo bei valdžios atstovai. Taip pat bus pristatyti socialiniai projektai, sėkmingai įgyvendinti šalies kaimo vietovėse.

Kartu su paroda vyks ir bepiločių orlaivių (dronų) varžybos. Renginio metu lankytojų lauks parodomoji programa, įrangos pristatymai, taip pat duomenų, gaunamų pasitelkiant dronus, panaudojimo žemės ūkyje demonstracijos. Parodoje nebus pamiršti ir mažieji lankytojai, jų lauks įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Paroda „Inno panorama 2021“ šiemet vyks ne tik gyvai, bet ir virtualiai. Visi parodos renginiai –  nemokami. 

Parodos organizatorius – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centras. Pagrindinis partneris organizuojant šiemetinę parodą – VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“.

Visą parodos programą galima rasti čia.