Siūloma koreguoti kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą mokėjimo tvarką

Data

2005 10 12

Įvertinimas
0

 

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-10-12

 

SIŪLOMA KOREGUOTI KOMPENSACIJŲ UŽ VALSTYBĖS IŠPERKAMĄ NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ MOKĖJIMO TVARKĄ

 

Vyriausybė pritarė Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių  į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma koreguoti kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą mokėjimo tvarką. Įstatymo projektas teikiamas Seimui.

Kaip sakė Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žemės tvarkymo departamento direktorius Silvestras Staliūnas, Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių  į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas teikiamas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo nutarimą.

Įstatymo projekte siūloma  kompensacijas už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą piliečiams nuo 2007 m. sausio 1 d. mokėti kasmet lygiomis dalimis. Numatyta, kad jų dydis turėtų būti nustatomas atsižvelgiant į išmokėjimo terminus ir į tai, kokią sumą kiekvienam piliečiui liko išmokėti. Įstatymo projekte 2006 m. kompensacijas siūloma mokėti sena tvarka, tai yra nuo sprendimo atkurti nuosavybės teises priėmimo dienos, atsižvelgiant į tai, kokią sumą kiekvienam piliečiui reikia išmokėti ir kiek šiam tikslui skirta lėšų Lietuvos Respublikos valstybės biudžete.

Pagal šiuo metu galiojantį Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių  į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymą iš kompensacijoms mokėti numatytų valstybės biudžeto lėšų 20 procentų kasmet skiriama asmenims, sergantiems sunkiomis ligomis, įrašytomis į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą sąrašą. Nuo 2003 m., kai įsigaliojo ši įstatymo nuostata, asmenims, sergantiems sunkiomis ligomis, yra išmokama visa jiems priklausanti pinigų suma. Kaip parodė praktika, šalyje nėra tiek daug asmenų, sergančių tokiomis ligomis ir įrašytų į sąrašus kompensacijai gauti už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą. Todėl teikiamu įstatymo projektu siūloma įstatymą papildyti nuostata, kad tuo atveju, kai iš skirtųjų 20 procentų sumų asmenims, sergantiems sunkiomis ligomis, yra išmokama visa jiems priklausanti kompensacijos suma ir dar lieka lėšų, jos galėtų būti išmokėtos kitiems sąrašuose kompensacijai gauti įrašytiems piliečiams.

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 18, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt