Siekiama išsaugoti Europos parką

Data

2005 11 23

Įvertinimas
0

  

Žemės ūkio ministerija


2005-11-23

 

SIEKIAMA IŠSAUGOTI EUROPOS PARKĄ

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Seimui pateiktas svarstyti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisų projektas, kurį priėmus buvę savininkai galėtų nuosavybę atgauti šiuo metu negrąžintinuose miško plotuose.

Atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos pastabas, siūloma sudaryti sąlygas grąžinti natūra turėtoje vietoje miškus, esančius miško parkų teritorijose. Ši nuostata šiandien ypač aktuali, nes vien Utenos apskrityje miško parkų plotas, į kurį atkurti nuosavybės teises pageidauja buvę savininkai, sudaro 516,27 ha (403 pretendentai). Daliai jų žemės sklypai suprojektuoti tuo laikotarpiu, kai miškus, esančius miško parkuose, buvo galima susigrąžinti natūra. Vilniaus apskrityje dar yra apie 200 ha, Alytaus apskrityje – 147 ha, Telšių apskrityje – apie 4 ha grąžintinų miško parkams priskirtų miškų.

Vieno iš miško parkų teritorijoje yra įsikūręs Europos parkas. Žemės ūkio ministerija pripažįsta, kad Europos parkas kelia didelį visuomenės susidomėjimą, yra gausiai lankomas, ir mano, kad norint užtikrinti Europos parko išlikimą, turėtų būti apibrėžtas šio parko statusas, parko užimama teritorija ir visuomeninė reikšmė, parengiant Vyriausybės nutarimo projektą, kad Europos parkas būtų pripažintas svarbiu kultūriniu ir rekreaciniu objektu.

Žemės ūkio ministerija pritaria, jog šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi turėtų būti išsaugotas. Sprendžiant šį klausimą, Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie Aplinkos ministerijos š. m. spalio 28 d. buvo surengtas tarpžinybinis pasitarimas, kuriame dalyvavo Kultūros ministerijos, Aplinkos ministerijos bei Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai. Pasitarimo metu išnagrinėta susidariusi situacija ir galimybė rengti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo, kuriuo Europos parkas būtų pripažintas visuomenės reikmėms svarbiu kultūriniu objektu, projektą. Konstatuota, kad norint pripažinti Europos parką valstybinės svarbos objektu, būtina, kad VšĮ ,,Europos parkas“ vienu iš steigėjų taptų valstybės ar savivaldybės institucija. Kultūros ministerija informavo Žemės ūkio ministeriją, kad, siekiant įteisinti Europos parką kaip vertingą kultūrinį objektą, paprašyta Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nustatyti šio parko vertę ir reikšmę.

Žemės ūkio ministerija sutinka, kad siekiant išsaugoti Europos parką, keičiamame įstatyme taip pat galėtų būti įrašytos nuostatos, ribojančios žemės grąžinimą kultūriniu požiūriu ypač vertingose miško parkų teritorijose.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16,  faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt