2022-12-21

Siekiama išgyvendinti iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos galimas korupcijos apraiškas

Siekdama mažinti sisteminės korupcijos rizikas ir tinkamai pasirengti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pertvarkai, Žemės ūkio ministerija siūlo atlikti šios tarnybos veiklos ir teisinį auditą bei funkcijų analizę. Šiems ir kitiems ministerijos siūlymams dėl VMVT šiandien pritarė Vyriausybė.

„Atsižvelgėme į Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimus dėl galimų korupcinių veikų VMVT ir siekiame stiprinti šios tarnybos atsparumą korupcijai, optimizuoti jos veiklą, užtikrinant skaidrumą ir sąžiningumą. Turime pasirengti šios tarnybos vidinei pertvarkai: atlikti teisinį, vadybinį auditą, įgalinti tarnybą bendradarbiauti, priimti tam tikrus valdymo pakeitimus, taip pašalinant korupcijos rizikas“, - teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Šiuo protokoliniu sprendimu Vyriausybė uždegė šviesą pasirengimui pertvarkai. Pasiūlymai dėl pertvarkos priklausys nuo atlikto audito bei tyrimo rezultato.

VMVT veiklos ir teisinis auditas bei veiklos ir funkcijų analizė, pasitelkiant išorės ekspertus, turės būti atlikta iki kitų metų balandžio 3 d.

Šis auditas ir analizė apims pasiūlymus dėl:

  • VMVT kontrolės (verslo priežiūros) funkcijų atskyrimo nuo leidimų išdavimo ir kitos šios tarnybos veiklos;  
  • centralizuotos rizikos vertinimo sistemos tobulinimo;
  • tarnybos inspektavimo, sankcijų skyrimo ir skundų nagrinėjimo išskaidymo, taip pat dėl struktūros, procesų ir technologijų optimizavimo bei centralizavimo;
  • teritorinių padalinių veiklos optimizavimo, siekiant užtikrinti paslaugų pasiekiamumą ir aptarnavimo kokybę;
  • tarnybos administracijos struktūros projekto ir veiklos optimizavimo plano pateikimą.

Atsižvelgiant į gautus rezultatus, Žemės ūkio ministerija iki kitų metų gegužės 1 d. turėtų pateikti Vyriausybei su VMVT suderintą planą, kaip optimizuoti tarnybos veiklą.