Šakočiai sieks pripažinimo Europos Sąjungoje

Data

2005 10 25

Įvertinimas
0

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-10-25

 

ŠAKOČIAI SIEKS PRIPAŽINIMO EUROPOS SĄJUNGOJE

 

Lietuvos žemės ūkio ministerija šalies gamintojus ragina paskubėti ir užregistruoti tradicinį lietuvišką konditerijos gaminį „Šakotį“ kaip Europos Sąjungoje Saugomą geografinę nuorodą ar Garantuotą tradicinį gaminį.

Šakočiai yra vieni seniausių tradicinių lietuviškų konditerijos gaminių, puošiančių vestuvių, jubiliejų ir kitų švenčių stalą. Tai - tuščiaviduris, specialioje krosnyje kepamas gaminys, kurį gali iškepti tik labai patyrę meistrai. Didelės įtakos šakočių populiarumui turėjo tai, kad šis gaminys puikia išvaizda ir geru skoniu nė kiek nenusileidžia tortams, o šakočių galiojimo laikas net 6 mėnesiai. Jiems kepti naudojami tik kokybiški ir švieži produktai. Visa tai įvertino ne tik mūsų, bet ir kitų šalių pirkėjai.

Lietuvoje populiarus konditerinis gaminys „Šakotis“ gaminamas ir Lenkijoje. Jos gamintojai savo šalies patentų biure yra užregistravę šio gaminio prekės ženklą - „Sekacz“. Kaip informavo Lenkijos žemės ūkio ministerijos atstovai, Lenkija pageidautų registruoti bendrą abiejų šalių – Lietuvos ir Lenkijos - saugomą šakočio nuorodą.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt