Ruošiamasi vidaus vandenis praturtinti vėgėlių jaunikliais

Data

2020 01 22

Įvertinimas
0
zuvininkyste.jpg

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriaus Rusnėje specialistai baigė vėgėlių dirbtinio veisimo darbus. Pavasarį planuojama Lietuvos vandens telkinius praturtinti vėgėlių jaunikliais. Tai – šiųmetės valstybinės įžuvinimo programos dalis.

Rusnės skyriaus cechuose, Veiso aparatuose, inkubuojami kelių rūšių žuvų – vėgėlių, eršketų, sterkų ir šamų – apvaisinti ikrai.

Pasiruošimas vėgėlių dirbtiniam veisimui buvo pradėtas dar pernai. Įprastai vėgėlių reproduktorių gaudymas upėse pradedamas lapkritį, kai atvėsus orams žuvys atplaukia į upes neršti. Dėl šiltos oro temperatūros šiemet reproduktorių gaudymas buvo pradėtas gruodžio mėnesio pradžioje. Iš neršti pasiruošusių žuvų patelių ir patinų buvo paimta ir apvaisinta 8 mln. ikrų. Pirmųjų lervučių išsiritimo laukiama vasario–kovo mėnesiais.

Jei Vakarų Lietuvos vandens telkiniai nebūtų kasmet įžuvinami vertingiausiomis plėšrūnių žuvų rūšimis, meškeriotojų ir žvejų verslininkų sugavimai iš karto sumažėtų.